Bartman najlepszy, Jastrzębski minimalnie zwycięża

Niewiele brakowało, a na parkiecie w Bielsku-Białej miałaby miejsce spora niespodzianka. Ostatecznie, po tie-breaku, Jastrzębski wygrał jednak z tamtejszym BBTS.

Nasi zawodnicy mecz rozpoczęli fatalnie. Już po dwóch setach przegrywali 0:2 (do 23 i do 22). W kolejnych partiach zespół Roberto Piazzy wrzucił wyższy bieg. Zwycięstwa do 20 i 19 były dobrym prognostykiem przed tie-breakiem.

Decydująca partia okazał się jednak trudna. Dobrze grali w niej Michał Łasko i Zbigniew Bartman. Nasz zespół objął prowadzenie już na początku seta i doprowadził rozgrywkę do końca, wygrywając 17:15.

Pomarańczowi zajmują 4. miejsce w tabeli i do trzeciego Lotosu tracą 5 punktów, a do pierwszej Skry 9 oczek.

MVP: Zbigniew Bartman.

BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 25:22, 20:25, 19:25, 15:17).

BBTS Bielsko-Biała: Polański, Ferens, Pilarz, Gonzalez, Sobala, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Neroj, Błoński, Bućko, Kwasowski

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Bartman, Popiwczak (libero) oraz Malinowski, Filippov, Kosok