BKS rozgromiony przy Harcerskiej

Efektownym zwycięstwem GKS-u zakończyło się spotkanie 33. kolejki III ligi. Po dwóch trafieniach Daniela Szczepana oraz golach Dominika Kulawiaka i Adriana Kopacza jastrzębianie pokonali BKS Stal Bielsko-Biała 4:0, utrzymując tym samym przewagę jednego punktu nad Ruchem Zdzieszowice.

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando zawodników GKS-u. Już w 2. minucie bliski zdobycia bramki był Damian Tront, ale jego strzał z dystansu poszybował tuż obok słupka. Goście próbowali się odgryźć, lecz niewiele z ich ataków wynikało. W 14. minucie Stadion Miejski eksplodował z radości, bowiem Dominik Kulawiak wyprowadził GKS na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka przeszła wzdłuż pola bramkowego, a „Kula” skutecznie zamknął akcję i mimo interwencji golkipera BKS-u piłka wpadła do bramki.

Po kolejnych trzech minutach było już 2:0. Po błędzie defensywy BKS-u sam na sam z Poloczkiem wyszedł Szczepan i spróbował lobować bramkarza, piłka odbiła się od słupka i Daniel głową dobił swój strzał. Po zdobyciu drugiej bramki inicjatywę przejęli goście, ale w 27. minucie popełnili kolejny prosty błąd i Tront ze Szczepanem wyszli sami na Poloczka. Tront przytomnie zagrał do „Szczepka”, a ten umieścił piłkę w pustej bramce bielszczan. W ostatnim kwadransie tej części gry GKS stworzył jeszcze kilka akcji pod bramką Stali, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa nie przyniosła tak wielu emocji. Mając korzystny wynik, gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, a przyjezdni nie potrafili znaleźć na to sposobu. W 54. minucie swój zespół przed stratą gola uratował Poloczek po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Szymury. Bramkarz BKS-u jeszcze kilkukrotnie popisał się dobrymi interwencjami, m.in. po strzałach Szczęcha czy Szczepana. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry nie miał jednak nic do powiedzenia po uderzeniu Kopacza, który zamknął akcję po dośrodkowaniu z lewej strony, ustalając wynik meczu na 4:0.

Ruch Zdzieszowice również wygrał swój mecz, pokonując w Zielonej Górze Falubaz 3:0, utrzymując dystans jednego punktu do GKS-u. Wszystko rozstrzygnie się zatem w ostatniej kolejce, w której GKS zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica, a Ruch podejmie u siebie zdegradowany już do IV ligi Górnik Wałbrzych.

GKS 1962 Jastrzębie - BKS Stal Bielsko-Biała 4:0 (3:0)
1:0 - Dominik Kulawiak 14 min.
2:0 - Daniel Szczepan 17 min.
3:0 - Daniel Szczepan 27 min.
4:0 - Adrian Kopacz 87 min.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (83. Damian Zajączkowski), Kacper Kawula, Kamil Szymura (67. Piotr Pacholski), Dawid Weis, Damian Zajączkowski, Tomasz Musioł, Damian Tront, Farid Ali, Kamil Jadach (69. Adrian Kopacz), Daniel Szczepan (76. Wojciech Caniboł).

BKS Stal Bielsko-Biała: Bartosz Poloczek - Konrad Kareta, Łukasz Radomski, Kamil Bezak (46. Seweryn Caputa), Damian Szczęsny, Marcin Czaicki (46. Tomasz Pryszcz), Mariusz Sobala, Kacper Prokopów (80. Kacper Będzieszek), Kamil Karcz, Ariel Dzionsko, Bartosz Iskrzycki.