Co za wieczór! Hokeiści znowu najlepsi w lidze

2014-10-28, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie po wspaniałym meczu pokonał GKS Tychy 4:1 i wrócił na pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi, strącając z niego właśnie tyszan. Tego wieczoru miało też miejsce pożegnanie Richarda Krala.

Jastrzębianie od początku narzucili twarde warunki gry, jakby za wszelką cenę chcieli odzyskać niedawno utraconą pozycję lidera. I już w I tercji objęli prowadzenie. Dzięki ofiarnej grze Plichty, wynik otworzył Bondarew. Było 1:0 dla JKH.

II tercja imponowała tempem i walecznością jaką prezentowali zawodnicy obu zespołów. Z tej walki lepiej wyszli gospodarze. W 27. minucie na 2:0 podwyższył Steber.

Potem nastąpił okres przewagi GKS-u Tychy. Na 5 minut przed końcem II tercji Odrobnego zaskoczył Kuzin, a przyjezdni wydawało się złapali kontakt z JKH. Było już tylko 2:1.

Kiedy w ostatniej części gry, tyszanie z dużą determinacją ruszyli do wyrównania, nieoczekiwanie krążek znalazł się w ich bramce. Strzał Protivnego i było 3:1

Kolejne minuty to coraz bardziej otwarta gra gości i kolejne szanse JKH na zdobycz bramkową. Jedna z nich została wykorzystana na 5 minut przed końcem gry. Strzelił Protivny, a tor lotu krążka przeciął Bordowski. Zaskoczony bramkarz przyjezdnych skapitulował. Było 4:1 i do końca gry wynik nie uległ już zmianie

To był wyjątkowy wieczór na Jastorze. Prócz zwycięstwa w meczu na szczycie i powrotu na fotel lidera, jeszcze przed meczem miała miejsce uroczystość pożegnania Richarda Krala. Podziękowali mu kibice, dziękował również prezydent miasta. Koszulkę Krala, za 500 zł wylicytował kibic z Czech.

JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS TYCHY 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
1:0 - 05:45 - Artem Bondariev - Tomasz Kulas, Michal Plichta
2:0 - 26:34 - Jan Steber - Filip Drzewiecki
2:1 - 34:07 - Jurij Kuzin - Łukasz Sokół
3:1 - 43:56 - Tomáš Protivný
4:1 - 54:08 - Richard Bordowski - Tomáš Protivný, Petr Polodna (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Protivný, Plichta, Steber, Danieluk - Bryk, Górny, R. Nalewajka, Bondariev, Kulas - Kantor, Pastryk, Drzewiecki, Ł. Nalewajka, Marzec.

GKS Tychy: Žigárdy (Sobecki) - Besch, Mojžiš, Galant, Kolusz, Guzik - Kotlorz, Ferenc, Bagiński, Kuzin, Kartoshkin - Sokół, Pociecha, Łopuski, Parzyszek, Witecki - Wanacki, Jeziorski, Majoch, Różycki, Vitek. Kary: 12 min - 8 min / Strzały: 36-35 / Widzów: 1 300. Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) - Maciej Byczkowski, Marek Syniawa (liniowi). Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jiří Šejba (GKS Tychy).