Cracovia znowu pokonana

2015-01-21, Autor: mkor, źródło: JKH
Udanie rozpoczęli V rundę sezonu zasadniczego zawodnicy JKH GKS-u Jastrzębie. Na własnej tafli pokonali Comarch Cracovię 5:3 (3:0, 1:3, 1:0).

Bez kontuzjowanych Mateusza Danieluka, Vołodymyra AleksyukaŁukasza Nalewajki, a także Filipa Drzewieckiego (z którym klub rozwiązał kontrakt), jastrzębska drużyna przystąpiła do spotkania z Cracovią. Nie przeszkodziło jej to już po pierwszej tercji prowadzić 3:0.

Kolejną partię wygrali jednak przyjezdni w stosunki 3:1 i zbliżyli się do naszej drużyny na dystans jednej bramki. To zwiastowało pełną emocji ostatnią, trzecią tercję. I tak też było. Jedynego gola zdobyli jednak jastrzębianie. Maciej Urbanowicz po indywidualnej akcji ustalił wynik na 5:3, trafiając w tym meczu do bramki po raz drugi.

O kolejne hokeiści Róberta Kalábera powalczą w piątek w Nowy Targu. Na Jastror JKH wróci w niedzielę 25 stycznia. Wyjątkowo mecz rozpocznie się o godzinie 19:00.

JKH GKS JASTRZĘBIE - COMARCH CRACOVIA 5:3 (3:0, 1:3, 1:0)

1:0
- 02:55 - Kamil Świerski - Szymon Marzec, Mateusz Bryk

2:0 - 07:56 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz
3:0 - 15:40 - Maciej Urbanowicz - Radosław Nalewajka, Mateusz Bryk
3:1 - 20:55 - Marek Wróbel - Sebastian Kowalówka, Louis Liotti
3:2 - 34:57 - Dennis McCauley - Patryk Wajda
3:3 - 37:51 - Marek Kalus - Patryk Wajda, Dennis McCauley (4/5)
4:3 - 38:23 - Artem Bondariev - Maciej Urbanowicz, Mateusz Rompkowski (5/4)
5:3 - 41:44 - Maciej Urbanowicz - Jan Steber

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Górny, Kantor, Kulas, Bondariev, Plichta - Pastryk, Przygodzki, Marzec, Świerski.

Comarch Cracovia: Radziszewski (R. Kowalówka) - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Stoklasa - Liotti, Wajda, McCauley, Wróbel, Kalus - Maciejewski, Kłys, Fraszko, Kozłowski, Wiśniewski - Witowski, Kruczek, Jaros, Kisielewski.

Kary:
4 min - 4 min / Strzały: 41-27 / Widzów: 900.

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Rudolf Roháček (Comarch Cracovia)