Dwoje młodych jastrzębian wzięło udział w szachowych Mistrzostwach Europy

W zakończonych w niedzielę 28 sierpnia w Pradze szachowych Mistrzostwach Europy Juniorów, w grupie 77-osobowej reprezentacji Polski startowało dwóch zawodników UKS „Pionier” Jastrzębie-Zdrój.

Zuzanna Adamczyk zdobywając 5,5 pkt. na 9 możliwych zajęła 23. miejsce (Zuzanna miała 30. numer startowy), natomiast Marcin Molenda zajął 11. miejsce (Marcin miał 43. numer startowy) zdobywając 6 pkt. na 9 możliwych. Marcinem interesowały się prawie wszystkie media szachowe z uwagi na sensacyjny wynik po rozegraniu pięciu rund. Marcin mając 4,5 pkt. i zajmował 3. miejsce. Jastrzębski zawodnik po rozegraniu udanego turnieju będzie należał do grona szachistów posiadających powyżej 2400 elo (punktacja rankingowa w szachach). Gdyby wśród rywali był jeszcze jeden zawodnik z tytułem Mistrza Międzynarodowego Marcin zdobyłby podwójną normę Mistrza Międzynarodowego. Wyniki zawodników z Jastrzębia-ZDroju należy uznać za bardzo udane. Kierownikiem delegacji całej reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy Juniorów w szachach w Pradze był Andrzej Matusiak.