Fatalna postawa. GKS przegrywa z Iskrą Pszczyna

2012-09-22, Autor: Grzegorz Sekita
Zimny prysznic spotkał piłkarzy GKS-u. Jastrzębianie w 8. kolejce czwartoligowych rozgrywek przegrali na własnym boisku z Iskrą Pszczyna 1:2.

Piłkarzom GKS-u na pewno nie pomógł brak trenera Grzegorza Łukasika, który wraz z prowadzonym przez siebie rocznikiem 2001 Szkółki Piłkarskiej MOSiR przebywa we Wrocławiu na ogólnopolskim finale Turnieju im. Marka Wielgusa. Fatalną postawę można również tłumaczyć brakiem w składzie Artura Mościckiego czy Bartosza Hajczuka. Nic jednak nie powinno usprawiedliwiać gry GKS-u, który grał słabo i zasłużenie przegrał.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodarzy. Po uderzeniu z rzutu wolnego Bartłomieja Setlaka GKS już w 4. minucie wyszedł na prowadzenie. 120 sekund później jastrzębianie mieli doskonałą okazję do podwyższenia. Strzał z rzutu karnego Kamila Gorzały obonił jednak Jarosław Płonka. Na stadionie nikt jeszcze nie przypuszczał, że to początek końca dobrej gry jastrzębian.

W 24. minucie drugą żółtą kartkę za dyskusje z sędzią zobaczył Piotr Maroszek i goście przez większość spotkania musieli grać w osłabieniu. Nie przełożyło się to na obraz gry. Niedokładne podania raz za razem uniemożliwiały gospodarzom konstruowanie składnych akcji i oddawanie strzałów. Jastrzębianie mogli mieć słabszy dzień, ale fakt, że grając w  przewadze dali sobie strzelić dwie bramki ciężko tłumaczyć.

Tuż przed przerwą wyrównał Adam Maślorz, który wykonywał rzut wolny z narożnika pola karnego. Piłka po jego płaskim zagraniu przeszła między nogami wszystkich zawodników w polu karnym i  przy dalszym słupku wpadła do bramki. Drugi cios, jak się okazało rozstrzygający, Iskra zadawła w 63. minucie. Konkratak gości wykończył szesnastoletni Kamil Żemła, dając podopiecznym Jana Żurka zwycięskiego gola.

GKS próbował oczywiście odrabiać straty. Grał jednak niedokładnie i  nie stwarzał wielu klarownych okazji. Najbliżej wyrównującej bramki był Setlak, ale jego strzał po rzucie wolnym pośrednim pięknie wybronił Płonka.

GKS 1962 Jastrzębie - Iskra Pszczyna 1:2 (1:1)
1:0 Bartłomiej Setlak'4
1:1 Adam Maślorz '44
1:2 Kamil Żemła '63

GKS Jastrzębie: Drazik - Kocerba (30' Duda, 79' Dobrowolski), Pacholski, Wrana, Tomasz Lorenc, Gorzała, Kopacz, Setlak, Dudziński, Paweł Gryta (65' Piekarski), Jadach

Iskra Pszczyna: Płonka - Żur (81' Orlik), Maroszek, Zaremski, Lekki, Zamojda, Brychlik, Maślorz, Żemła, Pęszor, Prusek

Żółte kartki: Wrana, Kopacz, Piekarski - Maroszek, Prusek, Lekki, Maślorz, Zamojda

Czerwona kartka: Piotr Maroszek - za drugą żółtą