GKS Jastrzębie nadal liderem, Pniówek ze zwycięstwem

2016-10-10, Autor: BB

Ostatnia ligowa kolejka była udana dla naszych piłkarzy. Zawodnicy GKS-u Jastrzębie nadal przewodzą w tabeli, a piłkarze Pniówka Pawłowice Śląskie zdobyli komplet punktów

W 11 kolejce rozgrywek III ligi grupy 3 piłkarze GKS-u Jastrzębie udali się do Częstochowy na mecz z miejscową Skrą. Zawodnicy GKS-u przystępowali do tego spotkania będąc na pozycji lidera i tą pozycję udało się utrzymać. Skra nie przestraszyła się gości i w spotkaniu padł bezbramkowy remis. Po tym meczu jastrzębianie mają 25 punktów i wraz ze Stalą Brzeg zajmują pierwszą pozycje w tabeli.

Po czterech meczach bez zwycięstwa, chcąć odbić się od dna ligowej tabeli musieli w spotkaniu ze Ślęzą Wrocław zdobyć komplet punktów. Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy, którzy od 28 minuty prowadzili po bramce Mateusza Majsnera. Taki wynik utrzymywał się do 80 minuty, kiedy to wyrównującego gola dla Ślęzy strzelił Maciej Firlej. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem bramkę na 2:1 zdobył dla Pniówka Kamil Kostecki i tym samym trzy punkty zostały w Pawłowicach. Po tej wygranej Pniówek ma na swoim koncie 14 punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.