GKS przegrywa z rezerwami Górnika Zabrze

2015-04-12, Autor: mkor, źródło: GKS1962

GKS 1962 Jastrzębie doznało pierwszej porażki w rundzie wiosennej. Lepsza od podopiecznych Grzegorza Łukasika okazała się być drużyna rezerw Górnika Zabrze, która zwyciężyła wczorajszego dnia na własnym stadionie 3:1.

Trener gości musiał jednak przed meczem dokonać kilku zmian w wyjściowej jedenastce w związku z kontuzją Piotra Pacholskiego. Zabrzanie co prawda lepiej weszli w spotkanie, jednakże to jastrzębianie mieli lepszą okazję do zdobycia gola. Strzał Kamila Jadacha nie wylądował w siatce, a kilka minut później z kontrą ruszyli Trójkolorowi i Armin Cerimagić skierował piłkę do właściwie pustej już bramki.

Druga połowa miała niemiły początek dla GKS-u. Już w 52. minucie po świetnej akcji Górnika, piłkę do bramki Drazika posłał Łukasz Furkacz. Wejście Mazurkiewicza na boisko ożywiło grę i to po jego akcji z 68. minuty gola kontaktowego zdobył Kamil Gorzała. Od tego momentu jastrzębianie próbowali wyrównać, ale mimo kilku okazji, nie potrafili tego dokonać. Nadzieje na remis zostały rozwiane, kiedy Konrad Nowak wykorzystał jedenastkę i ustalił wynik meczu.

Górnik II Zabrze - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:0)

1:0 Cerimagić, 22 min.

2:0 Furkacz, 52 min.

2:1 Gorzała, 68 min.

3:1 Nowak, 85 min. (karny)

Górnik II: Kuchta - Sadzawicki, Dankowski, Słodowy, Rutkowski - Król (20. Kucza), Kurzawa (60. bartusiak), Gwaze (46. Furgacz), Nowak - Ćerimagić - Piasecki.

GKS: Drazik - Zajączkowski, Duda (80. Kawula), Szymura, Lorenc (57. Kulawiak) - Musioł (46. Szczęch), Tront (50. Mazurkiewicz), Gorzała, Weis - Kopacz, Jadach.