GKS remisuje z liderem pierwszej ligi

2015-01-25, Autor: mkor, źródło: GKS1962

W rybnickim Kamieniu w ubiegłą sobotę rozegrany został, przygotowujący do rundy wiosennej, sparing pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Podopieczni Grzegorza Łukasika, mimo zmian w pierwszej jedenastce, walczyli jak równy z równym i zremisowali z liderem pierwszej ligi (1:1).

Jastrzębianie rozpoczęli mecz z dużym zaangażowaniem, co zaowocowało bramką zdobytą już w 26. minucie. Sebastian Nowak był bezradny wobec strzału Dawida Weisa, którego obronę utrudnił mu jeszcze rykoszet. Niewiele po tym wydarzeniu Nieciecza postanowiła zareagować i już w 36. minucie za sprawą Emila Drozdowicza był remis.

W drugiej połowie spotkanie straciło na intensywności z powodu dużej liczby zmian w obu zespołach. O wyniku zadecydować mogła sytuacja Wojciecha Dudka, jednak ten w sytuacji sam na sam nie znalazł drogi do bramki rywala. Drużyna z Jastrzębia zremisowała, a kolejny przedwiosenny test czeka ich już 30 stycznia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Fortecą Świerklany.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:1)

0:1 - Dawid Weis, 26 min.

1:1 – Emil Drozdowicz, 36 min.

Termalica: Nowak (46 . Olszewski) - Maslo, Czerwiński, Kopacz, Chomiuk (46. Włodyka) - Kogut (46. Kamiński, 75. Biskup), Pleva, Foszmańczyk (46. Janeczko), Jarecki - Drozdowicz (46. Wróbel), Płaneta (46. Paluchowski).

GKS: Drazik (80. Wątroba) - Zajączkowski (46. Lorenc), Pacholski, Szymura, Kawula (46. Duda) - Kopacz, Tront, Gorzała (46. Gałecki), Weis (46. Musioł) - Szczepan (46. Hajczuk), Dudek ( 46. Szczęch).