GKS wraca na zwycięską ścieżkę

2015-04-15, Autor: mkor, źródło: GKS1962

Mecz z LKS Czaniec, który pierwotnie miał rozpocząć rundę wiosenną odbył się wczoraj i zakończył się zwycięstwem podopiecznych Grzegorza Łukasika 1:2

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla jastrzębian. Pierwsza akcja Dawida Weisa z 2. minuty meczu zakończyła się jego golem, a kilka chwil później jego koledzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Okazji tej nie wykorzystali i zemściło to się na nich w 25. minucie. Wówczas pod bramką Drazika precyzyjny strzał oddał Dawid Nagi i był już remis. Rywale długo jednak remisu nie utrzymali i pięć minut później kontrę wykorzystał Kamil Jadach.

W drugiej połowie GKS Jastrzębie stanowiło już zgrany monolit i nie pozwoliło sobie na stratę bramki. Nie oznaczało to wcale, że nie zabrakło emocji. W samej końcówce Czaniec mógł jeszcze wyrównać, ale strzał głową Dawida Rzeszutki wylądował jedynie na poprzeczce.

LKS Czaniec - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (1:2)

0:1 Weis, 2 min.

1:1 Nagi, 24 min.

1:2 Jadach, 29 min.

Czaniec: Płoskonka - Gruszka, Gola, Kuropis, Łoś - Kwaśniewski (65. Gołuch), Grzech (46. Praciak), Fabisiak, Nagi, Hałat - Sobas (58. Rzeszutko).

GKS: Drazik - Zajączkowski, Duda, Szymura, Kulawiak - Kopacz, Gorzała, Tront, Mazurkiewicz (61. Szczęch) - Jadach, Weis (90. Hajczuk).