GKS wygrywa z Krupińskim Suszec

2015-02-26, Autor: mkor, źródło: GKS1962

GKS Jastrzębie szósty raz w zimowym okresie przygotowawczym odnotowuje zwycięstwo. Tym razem podopieczni Grzegorza Łukasika zmierzyli się z Krupińskim Suszec.

Wynik otworzył się już na początku spotkania. Jastrzębianie prowadzili po samobójczym golu Szydłowskiego w 2. minucie. Niewiele później wynik został podwyższony przez Kamila Jadacha. Tuż przed końcem pierwszej połowy kropkę nad ‘i’ postawił Damian Szczepan, najnowszy nabytek gospodarzy.

Druga połowa wyglądała już inaczej. Spotkanie straciło na tempie, jednakże Krupiński szukał gola i w końcu znalazł drogę do bramki gospodarzy. Szydłowski zrehabilitował się za swój błąd z początku spotkania i strzelił gola na 3:1. Pięć minut po tym zdarzeniu do siatki znowu trafił Damian Szczepan, dla którego było to już dziesiąte trafienie w nowym klubie. Nowy nabytek potwierdził tego dnia swoją jakość i zagrał pełne 90 minut.

Drużyna z Suszca miała jeszcze jedną okazję do poprawienia wyniku, ale rzut karny zmarnował Styczeń. Warto dodać, że jedenastkę obronił zaledwie 17-letni Grzegorz Wątroba, a oprócz niego w spotkaniu wystąpili również wychowankowie Szkółki MOSiR, Kacper Kawula i Oskar Mazurkiewicz. Złą wiadomością dla fanów Jastrzębia jest kontuzja kolana Wojciecha Caniboła, który w końcówce spotkania musiał opuścić boisko.

Kolejne zwycięstwo GKS-u pokazuje tylko jaki problem będzie miał Grzegorz Łukasik w wyborze składu na rundę wiosenną. Jastrzębianie do ligowych zmagań powracają 14 marca.

GKS 1962 Jastrzębie - Krupiński Suszec 4:1 (3:0)

1:0 - Szydłowski, 2 min (samobójczy gol)

2:0 - Jadach, 24 min

3:0 - Szczepan, 37 min

3:1 - Szydłowski, 52 min

4:1 - Szczepan, 57 min

GKS: Drazik (46. Wątroba) - Zajączkowski (46. Mazurkiewicz), Duda, Szymura (46. Kawula), Lorenc (46. Kulawiak) - A. Kopacz (46. Hajczuk), Musioł (46. Tront), Gorzała, Szczęch - Jadach (46. Caniboł, 82. Zajączkowski), Szczepan.

Krupiński Suszec: Tide - T. Reguła, Biedrzycki, Styczeń, Mikołajec - Malcher (75. Dziegielowski), M. Reguła, Szweda (55. Kania), Szydłowski, Winkler - Świenty (70. Góra).