GKS wypuścił wygraną z rąk. Zadecydowała druga połowa

2015-05-01, Autor: mkor, źródło: GKS1962

W minioną środę GKS Jastrzębie podejmował na własnym boisku Szombierki Bytom. Po zaciętej rywalizacji spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:3.

Na samym początku spotkania znacznie lepiej prezentowali się goście, którzy objęli prowadzenie już po sześciu minutach gry. Drogę do bramki Grzegorza Drazika znalazł wówczas Rafał Kuliński. Chcący szybko wyrównać jastrzębianie narazili się na kontrataki rywala i przy jednym z nich Kamil Duda musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Mimo to podopieczni Grzegorza Łukasika doprowadzili przed przerwą do wyrównania za sprawą Damiana Tronta.

Druga połowa miała idealny początek dla gospodarzy. Kamil Szymura w 47. minucie po stałym fragmencie gry pokonał bramkarza rywali. Brak jednego zawodnika na boisku dał się we znaki w końcówce spotkania. Najpierw do siatki trafił Jakub Stefaniak, a później Sebastian Pączko zadecydował o zwycięstwie gości. Passa Szombierek nie została przerwana, a następny mecz GKS rozegra już w sobotę o 11:00 ze Skrą Częstochowa, która zajmuje siódmą lokatę w tabeli.

GKS 1962 Jastrzębie - Szombierki Bytom 2:3 (1:1)

0:1 Kuliński, 6 min.

1:1 Tront, 32 min.

2:1 Szymura, 47 min.

2:2 Stefaniak, 72 min.

2:3 Pączko, 79 min.

GKS: Drazik - Zajączkowski (80. Caniboł), Szymura, Duda, Kulawiak (64. Lorenc), Mazurkiewicz, Tront, Musioł, Weis, Kopacz, Jadach.

Szombierki: Rosół - Jarnot (58. Makowski), Kasprzyk, Kuliński (90. Ryś), Lebek (49. Stefaniak), Mrozek, Pach, Ślęzok (49. Rosiński), Śliwa, Szafrański, Pączko.