Granica Ruptawa w końcu się przełamała

2016-09-15, Autor: df, źródło: Granica Ruptawa

W meczu 7. kolejki IV ligi drużyna z Ruptawy po dłuższej przerwie odniosła zwycięstwo. Pokonała u siebie zespół Wilków Wilcza 1:0.

Kibice Granicy Ruptawy w końcu mają powody do radości. Po trzech porażkach z rzędu ich zespół się przełamał i wygrał z drużyną Wilków Wilcza 1:0. Mając w pamięci ostatnie spotkania, gospodarze wychodzili na murawę mając w głowach tylko jedno zadanie - za wszelką cenę odnieść zwycięstwo.

Walka i zaangażowanie do samego końca zostały nagrodzone. W ostatnich minutach meczu Kamil Kowal zdołał pokonać bramkarza gości i zdobył bramkę dającą trzy punkty.

Spotkanie nie było jednak atrakcyjnym widowiskiem. Obie drużyny nastawiły się przede wszystkim na obronę własnej bramki. Dodatkowo warunki atmosferyczne miały duży wpływ na tempo meczu, które z biegiem czasu było coraz wolniejsze.

Obecnie Granica zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli IV ligi. Kolejny mecz piłkarze z Ruptawy rozegrają 17 września w Skoczowie z drużyną Beskidu.

Granica Ruptawa - Wilki Wilcza 1:0 (0:0)
Bramka: Kowal 88'

Skład Granicy Ruptawa: Paś - Kowal, Bielecki, Miąsko, Mizia - Adamczyk, Męzik, Herasymow (80. Mazurek), Gryta (70. Zbytnik), Kasprzak (46. Horubała) - Gabrysiak (46. Syrek).