H2O ma talenty oszlifowane na medal

2012-02-21, Autor: Rafał Mosoń
Zawodnicy sekcji H2O Jastrzębie, podopieczni trenera Adama Koniarskiego, wrócili do domu z 22 medalami z I Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego Herby 2012, zorganizowanego 18 lutego br. pod hasłem „Szukamy młodych talentów” .

W rywalizacji 32 klubów, których reprezentowało ponad 400 zawodników sekcja H2O uplasowała się na wysokiej, szóstej pozycji. Przyczyniły się do tego rewelacyjne starty Barbary Czai, Katarzyny Wysmolińskiej, Liliany Pająk, Barbary Jankowskiej, Julii Ściślak, Anny Mosoń, Szymona Rdzanka, Jędrzeja Błądka, Samuela Mosonia i Piotra Mosonia.

Basia Czaja dwukrotnie była druga na dystansach: 50m motylem i 200m dowolnym, oraz zdobyła trzecią lokatę na 100m stylem klasycznym.

Kasia stanęła na podium wygrywając srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym. Liliana wywalczyła srebro na 100m stylem zmiennym i dwukrotnie była trzecia na 100m dowolnym oraz 50m klasycznym.

Julia wróciła do domu ze złotym (50m klasyczny) i dwoma brązowymi medalami (50m motyl i 50m dowolny). Anię udekorowano srebrnym medalem, który wywalczyła płynąc stylem klasycznym na dystansie 25m.

Szymonowi wręczono każdy kolor krążka: złoto (100m stylem grzbietowym), srebro (50m dowolnym), brąz (50m motylem). Każdy kolor otrzymał również Jędrek: złoto (200m dowolnym), srebro (100m motyl), brąz (100m dowolnym). Samuel przywiózł dwa brązowe medale (50m stylem grzbietowym i 100m stylem klasycznym).

Piotrek, kolekcję swoich medali powiększył o dwa złota (100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym) oraz srebro na dystansie 100m stylem dowolnym. Osiągnięte przez niego wyniki pozwoliły na zdobycie pierwszego miejsca w ogólnej klasyfikacji i tytuł najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wiekowej.

- Większość zawodników pobiła swoje życiowe rekordy, a ich rewelacyjne starty pozwoliły aż dziewięciu zawodnikom na uplasowanie się w pierwszych dziesiątkach najlepszych zawodników zawodów w swoich kategoriach wiekowych. My nie szukamy talentów, my je mamy i „szlifujemy” – powiedział Grzegorz Mosoń, prezes Sekcji H2O Jastrzębie.