Jastrzębscy piłkarze lepsi od I-ligowego GKS-u Katowice

W drugim meczu sparingowym, rozegranym w ramach przygotowań do rundy wiosennej GKS 1962 Jastrzębie pokonał wicelidera I ligi.

Spotkanie jastrzębskich piłkarzy z ekipą GKS-u Katowice odbyło się 28 stycznia w Rybniku-Kamieniu. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, a w pierwszych kilkunastu minutach optyczną przewagę posiadał GKS 1962 Jastrzębie. Jednak do przerwy to katowiczanie prowadzili 1:0 za sprawą Andrei Prokicia, który po indywidualnej akcji i błędzie gospodarzy, strzałem w długi róg pokonał Grzegorza Drazika.

W drugiej połowie gra była równie wyrównana. Na szczęście nasza drużyna wykorzystała dwie dobre sytuacje, po których padły bramki. Precyzyjnym strzałem w długi róg z dość ostrego kąta, do remisu doprowadził Daniel Szczepan. Natomiast wynik meczu ustalił Tomasz Dzida, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Dzida nie wykorzystał dwóch kolejnych bardzo dobrych sytuacji. Z kolei po uderzeniu Dominika Szczęcha piłka trafiła w słupek. Ostatecznie sparing z przeciwnikiem występującym dwie klasy rozgrywkowe wyżej, zakończył się zasłużonym zwycięstwem GKS-u 1962 Jastrzębie 2:1.

Trener Jarosław Skrobacz pochwalił postawę swoich podopiecznych. - Bardzo fajny mecz, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Dziwnie się to ułożyło, bo do przerwy byliśmy zadowoleni z naszej gry, ale nie z wyniku, natomiast w drugiej połowie było odwrotnie. Pojawiło się trochę mankamentów i chaosu w naszej grze, ale stworzyliśmy kilka naprawdę bardzo fajnych sytuacji i tylko nasza nieskuteczność sprawiła, że nie wygraliśmy wyżej. Dla nas to duża sprawa, że czy to w pucharach, czy teraz w sparingach, mamy możliwość grania z bardzo dobrymi zespołami i trzeba się tylko cieszyć, że zawodnicy podnoszą swoje umiejętności i z meczu na mecz jest coraz lepiej - podsumował mecz szkoleniowiec jastrzębskiej drużyny.

GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (1:0)
1:0 - Andreja Prokić (31 min.)
1:1 - Daniel Szczepan (52 min.)
1:2 - Tomasz Dzida (82 min.)

GKS Katowice: I połowa: Abramowicz - Frańczak, Práznovský, Wisio, Abramowicz - Jóźwiak, Pielorz, Duda, Goncerz,  Szołtys - Prokić. II połowa: Wierzbicki - Frańczak, Kamiński, Garbacik,  Abramowicz -  Zejdler, Kalinkowski, Kramarczyk, Foszmańczyk,  Grosiak - Lebedyński.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik (46. Świerczek) - Zajączkowski (46. Kulawiak), Kawula, Szymura, Suchecki (46. Weis), Kopacz (46. Ali), Ruda (46. testowany), Tront (46. Musioł, 75. Trąd), Jakubowski (46. Szczęch), Caniboł (46. Dzida), Jadach (35. Szczepan, 75. Gaszka).

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0