Jastrzębski Węgiel przegrywa na koniec sezonu zasadniczego

2015-02-22, Autor: mkor, źródło: JW

W ramach 23. kolejki PlusLigi, Jastrzębski Węgiel podejmował na własnym terenie Cuprum Lubin. Mecz rozstrzygnął się dopiero po tiebreaku, w którym lepsi okazali się goście.

Początek pierwszego seta sprawiał wrażenie, że będziemy oglądać bardzo wyrównane spotkanie. Widzowie oglądali walkę o każdy punkt, jednakże w końcówce podopieczni Gheorghe Cretu odskoczyli i ostatecznie wygrali seta 28:30.

Kolejna partia była również zacięta. Jastrzębianie w pewnym momencie ruszyli jednak do ataku, świetnie grali Quesque, MasnyPajenk. Taki obrót spraw spowodował, że set zakończył się zwycięstwem pomarańczowych 25:19.

W trzecim secie podopieczni Roberto Piazzy popełniali jednak sporo błędów, z których przyjezdni z chęcią korzystali. Skuteczność i dobra gra w obronie była głównym czynnikiem, który zadecydował o wygranej Cuprumu w tym secie.

Po krótkiej przerwie, obowiązkiem dla pomarańczowych było zwycięstwo i doprowadzenie do remisu. Jastrzębski Węgiel dzielnie walczył, a kapitan nie zawodził w kluczowych momentach. Set zakończył się wynikiem 28:26, co wywołało tie-breaka.

Udany początek wlał nadzieję w gospodarzy, jednakże drużyna z Lubina szybko odpowiedziała i ostatecznie wygrała 14:16. Porażka w tym meczu jednocześnie powoduje, że to Cuprum Lubin będzie rywalem Jastrzębskiego Węgla w play-offach. Pierwszy mecz już w środę na wyjeździe.

- Kończymy bardzo trudny sezon zasadniczy. Od czterech miesięcy gramy co trzy dni. Myślę, że to jest normalne, że w momencie, w którym nie możemy już zmienić naszej pozycji w tabeli, właściwą rzeczą jest dać odpocząć podstawowym zawodnikom. Większość z nas jest naprawdę zmęczona trudami sezonu i to widać na boisku. Chłopcy, którzy mieli okazję się dzisiaj pokazać, dali z siebie maksimum. Mecze w play-off będą dużo trudniejsze, ale wiele będzie zależało od nas samych. Nasza gra w tym momencie nie jest na najwyższym poziomie. Niemniej jednak zrobimy wszystko, by na ten poziom wróciła. – mówił po spotkaniu Michał Łasko.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:3 (28:30, 25:19, 20:25, 28:26, 14:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak (libero), Malinowski, Filippov, Kosok, Formela.

Cuprum Lubin: Łapszyński, Trommel, Pashytskyy, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Siezieniewski, Gromadowski, Michalski.