Jastrzębski Węgiel specjalistą od dogrywek

Drużyna Jastrzębskiego Węgla zdobyła drugie miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Raciborza. W zawodach Pomarańczowi zmierzyli się ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Effectorem Kielce oraz zespołem Hypo Tirol Innsbruck. Podczas turnieju siatkarze zafundowali swoim kibicom dużą dawkę emocji.

Pierwszy mecz Turnieju o Puchar Prezydenta Raciborza jastrzębianie zagrali na własnej hali z aktualnym Mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie poprzedziła prezentacja drużyny Pomarańczowych na nowy sezon. Mecz zakończył się zwycięstwem ZAKSY 3:1.

Kolejne mecze siatkarze rozegrali w Raciborzu. Tam najpierw zmierzyli się z zespołem Effectora Kielce. Pierwszego seta jastrzębianie wygrali gładko 25:19. W dużej mierze była to zasługa dobrej zagrywki podpiecznych Marka Lebedewa. Niestety w drugim secie role się odwróciły. Tym razem kielczanie posiadali skuteczniejszy serwis, który dał im zwycięstwo 25:20.

Kolejna partia meczu również była lepsza w wykonaniu Effectora. Mimo, że Jastrzębski Węgiel starał się odrobić straty, to i tak górą byli przeciwnicy, którzy wygrali 25:22. W czwartym secie Pomarańczowi się przebudzili. Skuteczny serwis i atak dały zwycięstwo 25:22 doprowadzając tym samym do dogrywki. W tie-breaku drużyna z Jastrzębia-Zdroju była zdecydowanie lepsza. Ostatnia partia meczu zakończyła się wynikiem 15:12.

Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:2 (25:19, 20:25, 22:25, 25:22, 15:12)

W trzecim i jednocześnie ostatnim meczu turnieju Pomarańczowi zmierzyli się z Mistrzem Austrii, drużyną Hypo Tirol Innsbruck. Od początku na boisku dominowali Austriacy, którzy lepiej przyjmowali i atakowali. Dzięki temu wygrali pierwszego seta do 19. Kolejna partia była w zasadzie pojedynkiem na serwy, który Jastrzębski Węgiel przegrał 22:25.

W trzeciej części spotkania więcej błędów popełnił Mistrz Austrii i uległ naszej drużynie 25:27. W czwartym secie kibice siatkówki zobaczyli dobre widowisko, w którym na zmianę zespoły budowały kilkupunktowe przewagi. Szczęśliwie to Pomarańczowi pod koniec odskoczyli rywalowi i wygrali do 22. W dogrywce Jastrzębski Węgiel od początku prowadził i rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść wygrywając 15:12.

Jastrzębski Węgiel - Hypo Tirol Innsbruck 3:2 (19:25, 22:25, 27:25, 25:22, 15:12)

Ostatecznie Pomarańczowi zakończyli raciborski turniej na drugim miejscu.