Jastrzębski Węgiel zagra o brąz

Jastrzębianie w rewanżowym spotkaniu półfinału PlusLigi ulegli ZAKSIE Kędzierzyn – Koźle 0:3. Pomarańczowym pozostała walka o brąz z Asseco Resovią Rzeszów.

Początek spotkania mógł przynieść kibicom Jastrzębskiego Węgla nadzieję. Jastrzębianie prowadzili już 4:0, jednak gospodarze dobrze spisywali się zarówno w ofensywie jak i defensywie, doprowadzając szybko do remisu po 7. Później rywale po skutecznym bloku powiększyli dystans do trzech oczek (14:11) i tak do końca seta nie oddali już przewagi, wygrywając 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki (6:6). Rozpędzona ZAKSA szybko wyszła na prowadzenie (12:8). Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla wprowadził zmiany na boisku, lecz na nic się to zdało. Mistrzowie Polski wygrali tego seta do 17 i wtedy było już jasne, że Pomarańczowym w tym sezonie pozostanie walka o brąz.

Na trzeciego seta obaj trenerzy wysłali na boisko odmienione składy. Również w tej partii kędzierzynianie okazali się lepsi (25:20).

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle wygrała mecz 3:0. Oznacza to, że jastrzębianom pozostaje walka o trzecie miejsce. O brąz Pomarańczowi będą rywalizować z Asseco Resovią Rzeszów.

MVP: Dawid Konarski.
Stan rywalizacji w play off (do dwóch wygranych): 2:0 dla ZAKSY.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Buszek, Deroo, Zatorski (libero) oraz Czarnowski, Bociek, Banach (libero), Maziarz.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Boruch, Kosok, Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) oraz Bachmatiuk, Schwarz, Sobala, Strzeżek, Gil, Ernastowicz, Gdowski (libero).