JKH GKS Jastrzębie znów górą - dobra passa hokeistów trwa

JKH GKS Jastrzębie podejmował u siebie zespół TMH Polonia Bytom. Jak poradzili sobie hokeiści z Jastrzębia-Zdroju, którzy przed meczem mogli pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu?

Na lodowisku Jastor pożegnano przed meczem odchodzącego na hokejową emeryturę wieloletniego zawodnika jastrzębskiej drużyny Adriana "Leona" Labrygę. Gracz ten reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie przez sześć sezonów, co pozwoliło mu przywiązać się do drużyny i kibiców. Adrian Labryga podziękował ze wzruszeniem kibicom, trenerowi, drużynie i wszystkim tym, którzy w ciągu tych wielu lat okazali mu niezbędne wsparcie.W samym meczu nie padło wiele goli, ale to jastrzębianie mieli dogodniejsze sytuacje do ich zdobycia. Najbliżej było w 19. minucie meczu, kiedy to zawodnik GKS-u Mateusz Danieluk trafił krążkiem w słupek bramki rywali. Pierwszy gol, i jak się później okazało jedyny, padł dopiero w 39. minucie spotkania, a jego strzelcem był debiutujący w barwach JKH GKS Jastrzębie Patrik Stantien. Po ładnej akcji zespołowej kibice gospodarzy mogli cieszyć się z prowadzenia, które jastrzębianie utrzymali już do końca. Były jednak szanse na podwyższenie wyniku. Dobra okazja pojawiła się w 47. minucie, ale Kamil Górny z jastrzębskiej drużyny trafił w poprzeczkę. Hokejowa drużyna z Jastrzębia-Zdroju, mimo wielu okazji do zdobycia kolejnych bramek, zwyciężyła finalnie 1:0 i w tabeli ekstraligi zajmuje obecnie 3. miejsce. Wygrana z bytomską Polonią przedłużyła dobrą passę GKS-u, bowiem dla jastrzębskiego zespołu było to czwarte zwycięstwo z rzędu.
Przypomnijmy, że w niedzielę 4 października czeka ich kolejny mecz ligowy. Rywalem jastrzębian będzie zespół HK Zagłębie Sosnowiec.

JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH POLONIA BYTOM 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Bramki: 39' - Patrik Stantien
Kary: po 10 minut
Widzów: ok. 600
Składy:
JKH GKS Jastrzębie (trener Robert Kaláber): Zabolotny (Berggruen) - Górny, Bigos, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz - Schejbal, Semrád, Kulas, Stantien (39'), Danieluk - Pastryk, Szczurek, Plichta, Petro, Świerski oraz Dudkiewicz, Jaworski, Matusik

TMH Polonia Bytom (trener Dariusz Jędrzejczyk): Landsman (Kraus) - Działo, Cunik, Przygodzki, Słodczyk, Salamon - Falkenhagen, Owczarek, Cgojevs, Frączek, Kłaczyński - Kulik, Uherek, Demyanuk, Drozd, Tomečko - Stępień, Lipsbergs, Wieczorek, Krzemień, Mazur
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0