JKH jedną nogą w półfinale

2015-03-02, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie w zeszły weekend pokonało Naprzód Janów 3:1 i jednocześnie brakuje już im teraz tylko jednego zwycięstwa do awansu.

W pierwszej tercji znacznie lepiej wyglądała gra gospodarzy, nie przełożyło to się jednak na wynik i w 18. minucie krążek w bramce umieścił Michał Działo. Strata gola tylko zmotywowała jastrzębian i na sekundę przed końcem za sprawą Łukasza Nalewajki był już remis.

Kolejna odsłona meczu była już o wiele gorsza. Obu drużynom brakowało tempa i dobrych sytuacji do zmiany wyniku, co sprawiło, że w drugiej tercji bramek nie oglądaliśmy.

Sytuacja na lodzie zmieniła się dopiero w 42. minucie. Maciej Urbanowicz podał krążek do Jana Stebera, a ten zamienił sytuację na gola. Kropkę nad ‘i’ postawił w 53. minucie Michał Plichta. Tym samym JKH potrzebuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa do awansu. W meczu półfinałowym najprawdopodobniej spotka się z Nowym Targiem, ale najpierw podopieczni Róberta Kalábera będą musieli pokonać w środę drużynę z Janowa.

JKH GKS JASTRZĘBIE - MUKS NAPRZÓD JANÓW 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

0:1 - 17:55 - Michał Działo - Marcin Frączek
1:1 - 19:59 - Łukasz Nalewajka - Jan Steber, Maciej Urbanowicz
2:1 - 41:35 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz, Tomáš Protivný
3:1 - 52:20 - Michal Plichta - Maciej Urbanowicz, Tomáš Protivný

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Aleksyuk, Górny, Plichta, Kulas, Przygodzki - Bigos, Kantor, R. Nalewajka, Pastryk, Świerski.

Naprzód Janów: M. Elżbieciak (Napnenko) - Działo, Kurz, Stachura, Pohl, Sękowski - Podsiadło, Vrana, Gryc, Frączek, Jakubik - Sarna, Kossakowski, Bibrzycki, Holy, Piper - Musioł, Kulik, Ł. Elżbieciak, Radwan, Malicki.

Kary: 8 min - 10 min / Strzały: 48-16 / Widzów: 600.
Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Marcin Polak, Mariusz Smura (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Waldemar Klisiak (Naprzód Janów).

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla JKH GKS Jastrzębie.