JKH przegrywa i traci lidera

2014-10-27, Autor: mkor, źródło: JKH
Jastrzębski Klub Hokejowy stracił fotel lidera PHL. Porażkę jastrzębian 1:4 w Sanoku, wykorzystał GKS Tychy.

Jastrzębianie w pierwszej tercji musieli długimi momentami radzić sobie w osłabieniu. Gracze Ciarko PBS Bank Sanok wykorzystali to bezlitośnie.

Na drugą tercję JKH GKS wyszedł z trzy-bramkową stratą. W drugiej tercji nasi zawodnicy strzelili co prawda bramkę, ale gospodarze odpowiedzieli tym samym. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką naszych hokeistów 1:4.

Swój mecz wygrali natomiast gracze GKS-u Tychy. Po zwycięstwie 7:0 nad Orlikiem Opole tyszanie objęli przewodnictwo w tabeli.

CIARKO PBS BANK KH SANOK - JKH GKS JASTRZĘBIE 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

1:0
- 13:15 - Matt Williams - Jordan Pietrus - David Turoň (5/3)

2:0 - 15:04 - Mike Danton - Petr Šinágl, Matt Williams (5/4)
3:0 - 19:02 - Martin Vozdecký - Miroslav Zaťko, Krzysztof Zapała (5/4)
3:1 - 33:17 - Mateusz Bryk - Mateusz Danieluk, Leszek Laszkiewicz
4:1 - 42:54 - Petr Šinágl

Ciarko PBS Bank KH Sanok:
Pitton (Skrabalak) - Williams, Turoň, Danton, Pietrus, Knox - Richter, Zaťko, Vozdecky, Zapała, Šinágl - Rąpała, Dutka, Kostecki, Wilusz, Strzyżowski - Wanat, Dolny, Mermer, Sawicki, Biały.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Bordowski, Polodna, Laszkiewicz - Aleksyuk, Protivný, Plichta, Świerski, Danieluk - Bryk, Górny, R. Nalewajka, Bondariev, Kulas - Kantor, Pastryk, Drzewiecki, Ł. Nalewajka, Marzec.

Kary:
20 min - 24 min / Strzały: 42-25 / Widzów: 1 600.

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Grzegorz Cudek, Robert Długi (liniowi).
Trenerzy: Miroslav Fryčer (Ciarko PBS Bank KH Sanok) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).