JKH: sprawdź jak potoczyły się pierwsze sparingi

2013-08-09, Autor: mkor, źródło:
Dwa zwycięstwa i jedna porażka - to dotychczasowy bilans Jastrzębskiego Klubu Hokejowego w przedsezonowych sparingach.

Na pierwszy mecz kontrolny jastrzębscy hokeiści pojechali do Tych. Mimo licznych braków w kadrze, starcie z tamtejszym GKS-em nasi zawodnicy wygrali 3-2.W Tychach zabrakło m.in. Richarda Krala, Petra Lipiny, Miroslava Zatko, Mateusza DanielukaKamila Górnego. W tych okolicznościach zwycięstwo jastrzębianie wywalczyli po serii rzutów karnych.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:3 k. (0:0, 2:1, 0:1, k. 3:4)

20:51 - 0:1 - Radek Prochazka
27:28 - 1:1 - Milan Baranyk - Teddy Da Costa
30:45 - 2:1 - Josef Vitek
44:06 - 2:2 - Ivo Kotaszka - Tomasz Kulas, Maciej Urbanowicz
60:00 - 2:3 - Daniel Minge (decydujący rzut karny)
JKH GKS Jastrzębie: Vrba (Feć) - Kotaszka (2), Mat. Rompkowski, Bordowski (6), Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Pastryk, Kulas, Zdenek, Kogut (2) - Sordon, Labryga, Marzec, Mac. Rompkowski, Minge - Bychawski, Ł. Nalewajka, Sołtys (2), R. Nalewajka.

Kilka dni później, także w końcówce meczu, JKH ograło Aksam Unię Oświęcim. Zespół wystąpił już w mocniejszym zestawieniu, chociaż wciąż bez Richarda Krala. Zwycięstwo 3-2 było efektem znakomitej trzeciej tercji.

Po dwóch karach dla Unii jastrzębianie przez ponad minutę grali w 5 na 3. Szalę zwyciestwa na ich korzyść przechylił obrońca - Kamil Górny

Aksam Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

08:48 - 0:1 - Damian Kapica - Miroslav Zatko, Petr Lipina
22:36 - 1:1 - Mateusz Adamus - Damian Piotrowicz, Mateusz Wardecki
39:31 - 2:1 - Jarosław Różański - Mateusz Wardecki
49:20 - 2:2 - Mateusz Danieluk - Petr Lipina
59:57 - 2:3 - Kamil Górny - Damian Kapica (5/3)
JKH GKS Jastrzębie: Vrba (Nobis) - Zatko (2), Górny, Danieluk, Lipina, Kapica - Kotaszka (2), Mat. Rompkowski, Kogut, Zdenek, Bordowski - Bryk, Pastryk, R. Nalewajka (2), Minge, Ł. Nalewajka - Sordon, Bychawski (2), Mac. Rompkowski (7+20), Sołtys, Marzec.

Po dwóch zwycięstwach, przyszedł zimny prysznic. Za taki uznać należy porażkę aż 0-4 z AZ Hawierzów. Nasz zespół, szczególnie w pierwszej tercji, nie wykorzystał kilku dogodnych okazji bramkowych. Ale była to jedyna w miarę wyrównana tercja w całym meczu. W dwóch pozostałych dominowali gospodarze.

O wysokiej porażce zdecydowała też spora liczbę kar, jaką otrzymał JKH. Meczu nie skończył Petr Lipina, który za niesportowe zachowanie przedwcześnie powędrował do szatni. Po raz kolejny nie zagrał też Richard Kral.

HC AZ Hawierzów - JKH GKS Jastrzębie 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

11:01 - 1:0 - J. Daneček - Bezuška
36:27 - 2:0 - Mráz - Koma
40:17 - 3:0 - Kanko
48:45 - 4:0 - Koma - Matějek, Škumát
JKH GKS Jastrzębie: Vrba (Nobis) - Górny (2), Bryk (2), Danieluk (2), Lipina (20), Kapica (2) - Mateusz Rompkowski, Kotaszka (RK), Urbanowicz, Prochazka, Bordowski - Pastryk (2), Bychawski, Kulas, Maciej Rompkowski (2), Marzec (2) - R. Nalewajka (4), Minge, Ł. Nalewajka (2).

Kolejny sparing, JKH zagra z drużyną Orli Znojmo. Spotkanie zaplanowano na 20 sierpnia.