JKH wygrywa po dreszczowcu w Nowym Targu!

2015-03-16, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie pokonało wczoraj 2:3 MMKS Podhale Nowy Targ po rzutach karnych. Tym samym brakuje już im tylko zwycięstwa, aby awansować do finału Polskiej Ligi Hokeja.

Podopieczni Róberta Kalábera od początku starali się zdominować spotkanie, jednak nie potrafili pokonać Ondreja Raszki. Mimo wielu sytuacji z obydwu stron, bramek w pierwszej tercji nie oglądaliśmy.

W kolejnej odsłonie meczu również zabrakło emocji. Spotkanie straciło zdecydowanie na tempie. Dopiero w 38. minucie padł pierwszy gol, którego autorem był Jarosław Różański. Tym samym Podhalanie objęli prowadzenie i mogli doprowadzić już do remisu w całej rywalizacji z JKH.

Trzecia tercja zapowiadała się więc bardzo ciekawie. Drużyna z Nowego Targu prowadziła jednak 2:0, po sytuacji, w której Damian Zarotyński umieścił gumę w bramce gości. Jastrzębianie mieli tym samym coraz mniej czasu na zmianę sytuacji, jednak dzielnie walczyli do samego końca. Na cztery minuty przed końcem, mimo gry w osłabieniu, JKH zdobyło gola kontaktowego za sprawą Petra Polodny. Tuż przed gwizdkiem sędziego mieliśmy remis. Po asyście Leszka Laszkiewicza gola zdobył Jan Steber. Taki obrót spraw spowodował, że czekała nas dogrywka.

W niej jastrzębianie mogli objąć prowadzenie i wygrać spotkanie, jednakże zmarnowali swoje okazje. Wobec tego to rzuty karne miały zadecydować, kto zdobędzie trzy punkty. Przez osiem serii nikt jednak gola nie zdołał strzelić, a swoją okazję wykorzystał jedynie Petr Polodna. Tym samym to GKS wywozi trzy punkty z Nowego Targu i jedne zwycięstwo dzieli ich od gry w finale Polskiej Ligi Hokeja. Następny mecz już w środę 18 marca na Jastorze.

MMKS PODHALE NOWY TARG - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:3 k. (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 0:1)

1:0 - 37:20 - Jarosław Różański - Krystian Dziubiński, Maciej Sulka
2:0 - 47:20 - Damian Zarotyński - Patryk Wronka
2:1 - 56:37 - Patr Polodna - Mateusz Bryk (4/5)
2:2 - 59:05 - Jan Steber - Leszek Laszkiewicz, Artem Bondariev (5/4)
2:3 - 65:00 - Petr Polodna (decydujący rzut karny)

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Błażej Kapica) - Sulka, Haverinen, Gruszka, Dziubiński, Różański - Lučka, Tomasik, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica - Mrugała, Imrich, Omelyanenko, Wronka, Michalski - Jaśkiewicz, Zarotyński, Olchawski, Wielkiewicz.

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Przygodzki - Aleksyuk, Górny, Kulas, Bondariev, Plichta - Pastryk, Bigos, Ł. Nalewajka, Marzec, Świerski.

Kary: 10 min - 6 min / Strzały: 30-46 / Widzów: 3 000.
Sędziowali: Paweł Meszyński, Włodzimierz Marczuk (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Trenerzy: Marek Ziętara (MMKS Podhale Nowy Targ) - Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:1 dla JKH GKS Jastrzębie.