JKH: zwycięstwo w sparingu po rzutach karnych

2015-08-27, Autor: mkor, źródło: JKH
W miniony wtorek na Jastorze zmierzyli się ze sobą JKH GKS Jastrzębie oraz MsHK Žilna. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie, a zwycięzca musiał zostać wyłoniony w rzutach karnych.

Spotkanie bardzo udanie rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już w ósmej minucie wykorzystali grę w przewadze, a z zdobytego gola mógł cieszyć się Mateusz Danieluk. Jastrzębianie równie udanie weszli w drugą tercję, bo już w 22. sekundzie na listę strzelców wpisał się Leszek Laszkiewicz, także podczas gry w przewadze.

Po tym golu sytuacja na lodzie uległa zmianie. Słowacki ekstraligowiec rzucił się do odrabiania strat i kolejno po trafieniach Richarda Huny, Jakuba Kubiša, Michala Grmana był już na prowadzeniu.

JKH GKS Jastrzebie nie poddało się i usilnie dążyło do zdobycia wyrównującego gola. Goście też stworzyli sobie kilka okazji w trzeciej tercji, ale ostatecznie to Leszek Laszkiewicz zmieścił krążek w siatce i doprowadził do wyrównania. Ten gol miał duży wpływ na dalszy przebieg spotkania. Na trzy minuty przed końcem Łukasz Nalewajka okazał się niezawodny pod bramką przeciwnika i wydawało się, że to podopieczni Roberta Kalabera mają już zapewnione zwycięstwo. Róbert Huna na 29 sekund przed końcem spotkania zdobył bramkę na 4:4. 60. minut rywalizacji nie wyłoniło zwycięzcy, więc musiały wyłonić go rzuty karne. Tym razem GKS był już skuteczniejszy i karnego na wagę zwycięstwa wykorzystał Leszek Laszkiewicz.

JKH GKS JASTRZĘBIE - MsHK DOXXbet ŽILINA 5:4 k. (1:0, 1:3, 2:1, 1:0 k.)

1:0 - 07:10 - Mateusz Danieluk - Michal Plichta (5/4)
2:0 - 20:22 - Leszek Laszkiewicz - Jakub Schejbal, Tomasz Pastryk (5/4)
2:1 - 22:34 - Richard Huna - Róbert Huna (4/5)
2:2 - 25:36 - Jakub Kubiš - Lipovský
2:3 - 26:17 - Michal Grman - Róbert Huna
3:3 - 46:52 - Leszek Laszkiewicz - Richard Bordowski
4:3 - 56:53 - Łukasz Nalewajka - Tomasz Pastryk, Leszek Laszkiewicz (5/4)