JW awansuje do play-off Ligi Mistrzów!

2015-01-28, Autor: mkor, źródło: JW

Jastrzębski Węgiel pokonał mistrzów Hiszpanii CAI Teruel 3:0 w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym znalazł się wśród najlepszych dwunastu zespołów z całej Europy.

Pierwszy set był dominacją Polaków, którzy byli zabójczo skuteczni w ataku. Znakomita postawa w szczególności Michała Łasko i reszty podopiecznych Roberto Piazzy sprawiła, że zdemolowali Hiszpanów w pierwszym secie (25:14).

Zespół z Aragonii podjął rękawice dopiero w drugiej partii. Taki obrót spraw spowodował, że to jastrzębianie musieli kilka razy gonić wynik, ale po raz kolejny wykazali się doświadczeniem i w końcówce wygrali dwoma punktami.

Początek ostatniego seta należał do Jastrzębia, który zbudował sobie dużą przewagę punktową. Podopieczni Carlosa Carreño postawili wszystko na jedną kartę i udało im się wyrównać. Dopiero w końcówce dobra gra w ataku Malinowskiego sprawiła, że pomarańczowi świętowali zwycięstwo i awans do fazy play-off. Najwięcej punktów zdobył Michał Łasko (14).

- Moim celem w Lidze Mistrzów był awans do czołowej dwunastki. Osiągnęliśmy to. Teraz przestawiam swoje myślenie na najbliższe spotkanie ligowe w Radomiu, które bez dwóch zdań będzie ciężkie. Musimy szybko odzyskać energię po to, by osiągnąć jak najlepszy rezultat przeciwko Cerradowi Czarnym Radom - mówił po meczu Roberto Piazza.

Jastrzębski Węgiel – CAI Teruel 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Popiwczak.

CAI Teruel: Galic, Altayo, Viciana Mera, Barcala Sanroman, Miszczuk, Ruiz, Rodriguez (libero) oraz Martin, Chourio, Torcello, Diedhiou.