Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie zwycięża w Świętochłowicach

2015-04-15, Autor: mkor, źródło: mat. pras.

Reprezentacja Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej podczas XX Ogólnopolskich biegów uliczno-przełajowych zaliczanych do 44. masowych biegów przełajowych o Paterę Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. Miejsce na podium zajęły Maja Żmuda oraz Dagmara Dziuk.

W pierwszym biegu mężczyzn udział wzięli Jan Zadworny, Kamil Dudziński, Krzysztof Palonka, Mirosław Piłatowski oraz Zdzisław Nalepka. Panowie musieli pokonać dystans 6m.

Kolejny bieg odbył się już w kategorii żeńskiej na dystansie 600m. Udział w nim wzięły Maja Żmuda, Zuzanna Blutko, Wiktoria Herman, Małgorzata Lose, Julia Socha, Krystyna Olbrich. Ten sam dystans musieli również pokonać chłopcy, a konkretniej Łukasz Urbanek, Piotr Hadalski, Piotr Wala, Franciszek Zadworny, Mateusz Serwatka, Paweł Palonka, Nikodem Nikiel, Piotr Wiencek, Michał Mróz oraz Kacper Olszok.

Punkty do drużynówki na dystansie 1000m wywalczyli Jakub Jach, Kamil Swalski, Kinga Goik, Antonia Michalak oraz Joanna Paraluk. W głównym biegu kobiet wzięły udział Dagmara DziukMagdalena Gajowy.