KS Nautilus: II runda Pucharu Polski w Chodzieży

2016-05-17, Autor: ps, źródło: KS Nautilus
Reprezentanci jastrzębskiego Klubu Sportowego Nautilus zdobyli w drugiej edycji Pucharu Polski w Chodzieży zespołowo III miejsce. Cała drużyna spisała się na medal, padło też kilka rekordów Polski, życiowych i klubowych.

W najmłodszej kategorii E (do 11 lat) Jakub Szajter zwyciężył w klasyfikacji generalnej - zdobył pierwsze miejsce ustanawiając trzy rekordy życiowe. Jego kolega, Jakub Pelaczyk, również poradził sobie bardzo dobrze - na dystansie 50 m PP oraz 100 m PP zajął trzecia lokatę.

Dziewczęta w tej samej kategorii wiekowej były nie do pokonania w swoich konkurencjach. Sonia Kiliszewska we wspaniałym wyścigu na 100 m PP zdobyła złoty medal, natomiast w pozostałych swoich startach zdobywała trzecie pozycje oraz wysokie punkty dla klubu. Tatiana Oszkiel rewelacyjnie popłynęła na dystansie 25 m PW zdobywając drugie miejsce.

W kategorii D chłopców jastrzębscy zawodnicy również pokazali wysoką formę, Hubert Dyrszka trzykrotnie stawał na podium, Filip Giba zajął trzecią lokatę na podium w konkurencji 200 m BF, a Łukasz Majda bardzo ładnie zaprezentował się pomimo tego, że w ostatnim okresie przechodził ciężką kontuzję złamania ręki.

W tej samej kategorii dziewcząt Emilia Pacyna trzykrotnie zdobywała złoty medal - w konkurencjach na 50 m, 100 m i 200 m BF. Bardzo dobrze popłynęła Wiktoria Oszkiel, która w konkurencjach 25 m PW oraz 400 m PP zdobyła pierwsze miejsce, natomiast w  konkurencji 50 m PP uzyskała trzecie lokatę. Magdalena Gorys na swoim koronnym dystansie 50 m PP wywalczyła srebrny medal.

W kategorii C chłopców z dobrej strony pokazali się Jakub KosmowskiRafał Granat. Jakub zajął pierwsze miejsca na dystansach 50 m PW oraz 50 m PP, a na dystansie 100 m PP zdobył drugie miejsce. Rafał na dystansie 50 m PW wywalczył srebrny medal, natomiast w konkurencjach 50 m BF i 200 m BF wywalczył brązowe medale.

O kategorię C dziewcząt wszyscy byli spokojni. Zuzanna Rzepka dwukrotnie poprawiła rekord Polski, najpierw w konkurencji 50 m PP z wynikiem 0:19,05, natomiast prawdziwa deklasacja była w wyścigu na 100 m PP, gdzie Zuzanna Rzepka uzyskała wynik 42,23, jednocześnie uzyskując najlepszy wynik na tych zawodach. Tym samym Zuzanna odnotowała zwycięstwo w klasyfikacji wielobojowej. W tej samej kategorii wiekowej w punktacji wielobojowej na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Gorys, która na 50 m BF była trzecia, natomiast na 100 i 200 m BF nie dała się pokonać i pokazała klasę Nautilusa zajmując pierwszą lokatę. Klaudia na dystansie 200 m BF poprawiła rekord klubu, który był w posiadaniu niezwykle utytułowanej Amelii Pisarczyk. Dobrze popłynęła także Martyna Gajór, która świetnie pływała w konkurencji 100 m PW uzyskując trzecie miejsce, jak również nie dała się pokonać na dystansie 100 m PP. Stefania Kiliszewska dobrze poradziła sobie na dystansie 50 m PW, gdzie z czasem 0:21,70 ustanowiła swój rekord życiowy zajmując jednocześnie trzecią lokatę. Na dystansie 50 m PP otarła się o podium zajmując czwartą lokatę.

W kategorii B Oliwia Leoniuk niemal w każdej konkurencji, w której startowała, zdobyła medal. Złoty krążek uzyskała na dystansie 50 m PW. Bartosz Giba poprawił rekord klubu na 100 m BF z czasem 0:46,80.

Słowa uznania należą się także seniorom. Adrian Michalak w ostatnim momencie uzupełnił skład jastrzębskiej drużyny i w związku z tym Nautilus mógł wystawić zespoły sztafetowe. Zawodnik zaprezentował się z dobrej strony - punktował i był trzeci na 100 m PP. Aleksandra Kasperek była pierwsza na dystansie 50 m PW uzyskując czas 20,65.

Bardzo dobrze wypadły  wyścigi sztafetowe. Juniorzy w składzie Jakub Szajter, Jakub Pekaczyk, Łukasz Majda, Hubert Dyrszka na dystansie 4x50 m PP zajęli trzecią lokatę, a w tym samym składzie na dystansie 4x50 m BF - drugą.  Juniorki w składzie Wiktoria Oszkiel, Tatiana Oszkiel, Sonia Kiliszewska, Magdalena Gorys na dystansie 4x50 m PP zajęły drugą pozycję, natomiast w rywalizacji dziewcząt w bi-finsach ekipie Nautilusa w składzie Wiktoria OszkielTatiana OszkielSonia Kiliszewska, Emilia Pacyna przydarzyła się dyskwalifikacja.

Sztafeta mężczyzn w składzie Jakub Kosmowski, Rafał Granat, Bartłomiej Giba, Adrian Michalak na dystansach  4x50 m PP i 4x50 m BF zajęła trzecią pozycję, natomiast sztafeta kobiet w składzie Martyna Gajór, Zuzanna Rzepka, Klaudia Gorys, Aleksandra Kasperek na dystansie 4x50 m PP zajęła drugą pozycję.