KS Nautilus zdeklasował rywali w międzynarodowym pucharze

W miniony weekend odbyła się III runda Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Zlinie. Zawodnicy klubu KS Nautilus z Jastrzębia-Zdroju przywieźli stamtąd kilkanaście medali. W klasyfikacji klubów jastrzębianie zajęli drugie miejsce.

Trzydziestu zawodników Klubu Sportowego Nautilus wzięło udział w III rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Zlinie. W miniony weekend pływacy z Jastrzębia-Zdroju reprezentowali swój klub w czterech kategoriach wiekowych: do 9 lat (E0), 10-11 lat (E), 12-13 lat (D), 14-15 lat (C).

W najmłodszej kategorii na podium stanęły dwie zawodniczki KS Nautilus. W konkurencji  50 m PP brązowy medal zdobyła Marta Majda a tuż za nią była Majka Lotko. Natomiast w konkurencji 100 m BF lepsza okazała się Majka Lotko i to ona zdobyła trzecie miejsce. Dzięki tym wynikom uplasowała się na trzeciej pozycji w wieloboju, w którym do klasyfikacji były brane pod uwagę trzy starty. W konkurencji chłopców w tej samej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem jastrzębskiego klubu był Wojtek Dziura, który w wieloboju uplasował się na piątym miejscu.

W kategorii E najlepiej wypadła Sonia Kiliszewska, która zdobyła złoto na 100 m PP. Bardzo dobre wyniki uzyskali także chłopcy. Jakub Szajter wygrał dwukrotnie na 50 i 100 m PP, natomiast na dystansie 200 m BF był drugi po bardzo zaciętej walce. Miejsca te dały mu w klasyfikacji wielobojowej pierwsze miejsce. Medale zdobywali też Mik Miłosz – trzecie miejsce na 100 m PP i Jakub Pelaczyk - drugie miejsce na 50 m PP, który ostatecznie zdobył trzecie miejsce w wieloboju.

W kategorii 12-13 lat w klasyfikacji dziewcząt jedyny medal zdobyła Emilia Pacyna. W wyścigu na 200 m BF zajęła trzecią lokatę i zdobyła brązowy medal. W tej samej grupie w rywalizacji chłopców bardzo dobrze popłynął Hubert Dyrszka zdobywając  dwa srebrne medale na 50 i 100 m PP i w konsekwencji uplasował się na drugiej pozycji w wieloboju.

W najstarszej grupie bardzo dobrze spisał się Krystian Albrecht, który miał bardzo wymagających rywali, bo medalistów Pucharu Świata juniorów. Jednak zawodnik KS Nautilus spisał się na medal i trzykrotnie stawał na trzecim miejscu podium co w efekcie dało mu również trzecie miejsce w wieloboju. W klasyfikacji dziewcząt wielką klasę pokazała Zuzia Rzepka, która zdobyła dwa złote medale na 50 i 100 m PP. Niestety w trzecim starcie minimalnie przegrała i zdobyła drugie miejsce. Mimo to zajęła pierwsze miejsce w wieloboju. Natomiast dwa brązowe medale zdobyła Klaudia Gorys.

Bardzo dobra postawa całej drużyny przyczyniła się do zdobycia przez klub drugiego miejsca w zawodach. KS Nautilus utrzymał tym samym pozycję lidera w całym pucharze.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0