Laura Grzyb obroniła tytuł mistrzyni Polski!

2017-03-13, Autor: df

Kolejne Mistrzostwa Polski Seniorek w boksie i kolejne zwycięstwo jastrzębianki. Zawodniczka BKS-u Jastrzębie dotarła do finału, w którym pokonała na punkty Milenę Zglenicką.

Finał Mistrzostw Polski Seniorek w boksie odbył się wczoraj, 12 marca w Grudziądzu. W ostatniej walce w kategorii do 54 kg Laura Grzyb pokonała na punkty (3:2) Milenę Zglenicką z Pomorzanina Toruń. Tym samym obroniła tytuł mistrzyni Polski wywalczony w październiku ubiegłego roku.

Zanim jednak zawodniczka BKS-u Jastrzębie stoczyła finałowy pojedynek, musiała się zmierzyć najpierw w ćwierćfinale z Ewą Białas - brązową medalistką mistrzostw Europy, a później w półfinale z Karoliną Miętką, którą w październiku pokonała w finale MP.

Dodajmy, że w mistrzostwach wzięła udział również druga zawodniczka BKS-u - Klaudia Sołtys. Jastrzębianka przegrała na punkty w ćwierćfinale w kategorii do 69 kg z Katarzyną Szarańską ze Skorpiona Szczecin.