Minimalna porażka GKS-u

2015-05-16, Autor: mkor, źródło: GKS1962
GKS Jastrzębie po zaciętej rywalizacji z Ruchem Zdzieszowice ostatecznie przegrał 1:2 i nie przerwał passy „Zdzichów”.

Do gry po dwumiesięcznym zawieszeniu wrócił Daniel Szczepan, ale jego obecność niewiele pomogła drużynie gospodarzy, którzy już w 38. minucie po fatalnym błędzie obrony wykorzystanym przez Dawida Czaplińskiego przegrywali.

Jastrzębianie drogę do bramki przeciwnika pomimo kilku sytuacji w pierwszej połowie znaleźli dopiero w 49. minucie. Młodziutki Kacper Kawula strzelił gola głową po centrze z rzutu rożnego. Ruchowi udało się jednak znów wyjść na prowadzenie za sprawą Czaplińskiego, którym tym razem popisał się pięknym strzałem w okienko bramki Drazika. Choć podopieczni Grzegorza Łukasika próbowali wyrównać przed końcem spotkania, to koniec końców musieli przełknąć gorycz porażki.

GKS 1962 Jastrzębie - Ruch Zdzieszowice 1:2 (0:1)
0:1 Dawid Czapliński '39
1:1 Kacper Kawula '49
1:2 Dawid Czapliński '69

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik - Lorenc, Pacholski, Kawula (84. Szczęch), Zajączkowski (46. Mazurkiewicz) - Kopacz, Gorzała, Tront, Weis - Jadach, Szczepan (78. Caniboł).

Ruch Zdzieszowice: Kasprzik - Polak, Bachor, M. Dyczek, Nowak - Sotor (89. Rychlewicz), Ł. Damrat, Czajkowski (81. Kostrzycki), Marzec (90. Pindral) - Szatkowski, Czapliński.