Młode jastrzębianki zwyciężają w Niemczech

2014-08-30, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Jastrzębianie wywalczył złoty medal na najbardziej prestiżowym młodzieżowym turnieju tenisa stołowego w Europie. Podczas Andro Kids Open 2014 w Dusseldorfie w deblu zwyciężyły Anna Kubiak oraz Laura Kałużny.

W turnieju drużynowym, który odbył się w Niemczech, w dwóch podopieczne Jarosława Kolekty zdobyły złoty medal w swojej kategorii wiekowej. Zarówno Anna Kubiak, jak i Laura Kałużny trenuje w JKTS Jastrzębie.

Wyróżnieniem dla polskich mistrzyń było spotkanie z Timo Bollem - mistrzem Europy oraz srebrnym medalistą Mistrzostw Świata. Pogratulował on jastrzębiankom osiągnięcia najwyższego, złotego trofeum.

W turnieju indywidualnym obie zawodniczki wywalczyły awans do turnieju głównego. Na podium ponownie stanęła Anna Kubiak, która docierając do finału, ostatecznie uplasowała się na 2. pozycji.

W turnieju w Dusseldorfie zagrało 1435 zawodników z 16 państw - z Holandii, Belgii, Francji, Chin , Chile , Szwajcarii, Włoch, Anglii, Słowenii, Rosji, Białorusi, Serbii, Szkocji, Niemiec, Polski i Izraela.