Młodzi pływacy z H2O zdobywają następne trofea

W poniedziałek, w Tychach odbyła się czwarta i ostatnia runda Ligi Klubów Śląskich 12-latków w pływaniu. Klub Pływacki H2O Jastrzębie-Zdrój reprezentowało czterech zawodników: Paweł Gwóźdź, Samuel Mosoń, Kamil Karzełek oraz Piotr Mosoń.

Trzykrotnie na podium stawał Piotrek, który stylem dowolnym na 50 m zdobył złoto, na 50 m stylem grzbietowym uplasował się na trzecim miejscu, a w „biegu” sztafetowym 4x 100 m stylem zmiennym H2O zajęło drugie miejsce. Wszystkie dotychczasowe wyniki całej czwórki, pozwoliły klubowi na zajęcie 7. miejsca w ogólnej klasyfikacji spośród 23 zgłoszonych klubów oraz 2. miejsca w statystyce medalowej.

W klasyfikacji indywidualnej zawodników, trzeci rok z rzędu, na zaszczytnym 1. miejscu uplasował się niepokonany Piotrek Mosoń. W dziesiątce nagrodzonych 12-latków z największą ilością punktów znalazł się również Samuel Mosoń.

Statuetki najlepszym pływakom wręczał, w imieniu trenera Edyty Klimek, Prezes Klubu Pływackiego H2O Jastrzębie-Zdrój, Grzegorz Mosoń.