Nowe rekordy i kolejne medale zawodników Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój

Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale - to ostatni dorobek zawodników Klubu Biegacza. W miniony weekend ścigali się w Mistrzostwach Polski Młodzików, Górników oraz na mityngu lekkoatletycznym.

Zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój na ostatnich zawodach zdobyli kolejne medale i ustanowili nowe rekordy klubu. Biegacze rywalizowali w Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach, Mistrzostwach Polski Górników w Knurowie i mityngu lekkoatletycznym w Rybniku.

Podczas XXI MP Górników, które odbyły się w niedzielę w Knurowie Grzegorz Szulik zdobył srebrny medal na dystansie 10 kilometrów. Osiągnął czas 34:31. Szulik wywalczył również trzecią lokatę w kategorii M30-39.

Najwięcej medali zdobyli zawodnicy Klubu Biegacza na mityngu lekkoatletycznym w Rybniku. Pierwszy medal wywalczyła Antonia Michalak, która w biegu na 100 metrów w kategorii Młodziczek wywalczyła brąz osiągając czas 13,5 sekundy.

Na dystansie 200 metrów zadebiutowali Małgorzata LoseŁukasz Urbanek. Dziewczyna wynikiem 30.53 zdobyła brązowy medal, natomiast chłopiec uzyskując czas 26.52 wygrał swój wyścig. Zawodnicy poprawili tym samym rekordy klubu w kategorii do lat 13.

W biegu na 300 metrów w kategorii Junior Młodszy najlepszy czas uzyskał Dawid Krakowski osiągając czas 37.36, który jest jego nowym rekordem życiowym. Tuż za podium uplasował się Andrzej Włoch, który na nietypowym dla siebie dystansie 400 metrów osiągnął przyzwoity wynik 54.91.

W Mistrzostwach Polski Młodzików zadebiutował Kamil Swalski. Jego występ w Słubicach był możliwy, dzięki wygranej w międzywojewódzkich eliminacjach. W biegu na 600 metrów uzyskał czas 1:28.63, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Reprezentant Klubu Biegacza był rozstawiony w drugiej serii z trzech zaplanowanych. W swoim biegu zajął piąte miejsce.