Pewne zwycięstwo GKS-u w Częstochowie

2015-05-05, Autor: mkor, źródło: GKS1962

GKS Jastrzębie odnotował kolejne trzy punkty, tym razem w meczu przeciwko Skrze Częstochowa. Goście zachowali czyste konto i trzykrotnie pokonywali bramkarza rywali.

Grzegorz Łukasik tego dnia mógł już skorzystać z powracającego po kontuzji Wojciecha Caniboła, jednak w jego drużynie zabrakło Adriana Kopacza pauzującego za żółte kartki. Początek spotkania nie był jednak szczęśliwy dla gości, gdyż już na samym początku Dominik Kulawiak doznał urazu po faulu Sobali, po którym musiał opuścić boisku. Kilka chwil później ten sam zawodnik gospodarzy obejrzał drugą żółtą i jednocześnie czerwoną kartkę za kolejne przewinienie. Przewaga liczebna została wykorzystana i tuż przed przerwą jastrzębianie objęli prowadzenie za sprawą Damiana Tronta.

Druga połowa zaczęła się pechowo dla Skry, gdyż już w 50. minucie piłkę we własnej siatce umieścił Dawid Szwarga. Kropkę nad „i” w samej końcówce spotkania postawił Wojciech Caniboł.

W sobotę o 17:00 podopiecznych Grzegorza Łukasika czeka ważne starcie z Pniówkiem Pawłowice, który zajmuje obecnie czternastą lokatę w tabeli i traci do jastrzębian 17 punktów.

Skra Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie 0:3 (0:1)

0:1 Tront, 45 min.

0:2 Szwarga, 50 min. (samobójczy)

0:3 Caniboł, 88 min.

Skra: Procek - Gerega (46. Kowalski), Woldan, Szwarga, Tomczyk - Ogłaza (46. Nowak), Adrian Musiał, Nocoń (70. Łazowski), Kardas (46. Piwiński) - Sobala, Andrzejewski.

GKS: Drazik - Szymura, Zajączkowski (67. Kawula), Pacholski, Kulawiak (3. Lorenc) - Mazurkiewicz (62. Szczęch), Gorzała (74. Musioł), Tront, Weis - Caniboł, Jadach.