Pniówek z pierwszym kompletem punktów na wiosnę

2018-04-30, Autor: Mateusz Szumilas

Drużyna Pniówka Pawłowice rzutem na taśmę wygrała na stadionie outseidera III ligi. Zwycięstwo z Polonią Głubczyce pozwoliło utrzymać się nad strefą spadkową, ponieważ zarówno Miedź II Legnica jak i Unia Turza także pokonały swoich przeciwników.

Wszyscy, którzy przyszli w sobotę na mecz Polonii GłubczycePniówkiem Pawłowice z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Za każdym razem kiedy przyjezdni strzelali gola, gospodarze również odpowiadali trafieniem.

I tak po golu w 5. minucie Karola Goika w 23. minucie odpowiedział Piotr Jamuła. Tuż przed przerwą ponowne prowadzenie Pniówkowi dał Mateusz Szatkowski. Goście prowadzili dłuższy czas aż przyszła 81. minuta, w której Rafał Czarnecki dał Polonii nadzieję na zdobycie choć jednego punktu. Na szczęście dla Pniówka, zaraz przed końcowym gwizdkiem wygraną gościom zagwarantował Rafał Adamek. Mecz zakończył się rezultatem 2:3.

Po 19 przegranej Polonia Głubczyce nie ma zbyt wielu szans na pozostanie w III lidze. Zaraz nad nią plasuje się Falubaz Zielona Góra, który po przegranej 3:0 w Częstochowie także znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji.

Trzecie miejsce od końca ma Unia Turza Śląska, która co prawda wygrała z Piastem Żmigród aż 4:0, jednak zwycięstwa Pniówka i Miedzi II Legnica (2:1 z Lechią Dzierżoniów) nie pozwoliły turzanom na wyjście nad kreskę.

Już jutro Pniówek Pawłowice podejmować będzie na własnym boisku BKS Stal Bielsko-Biała. Goście z Podbeskidzia przegrali w weekend 0:1 z Górnkiem II Zabrze i z pewnością nie oddadzą meczu łatwo. Spotkanie rozpocznie się o 16:00 na stadionie w Pawłowicach.

POLONIA GŁUBCZYCE – GKS PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE 2:3 (1:2)
0:1 – Goik (5. min.)
1:1 – Jamuła (23 min.)
1:2 – Szatkowski (44. min.)
2:2 – Czarnecki (81 min.)
2:3 – Adamek (92 min. - karny)
Żółte Kartki: Lenartowicz, Pawlus — Goik, Szatkowski, Witkowski, Adamek

POLONIA GŁUBCZYCE: Żurawski, Bawoł, Sobczyński (60′ Pawlus), Elton Dos, Jamuła, Wanat, Lenartowicz (75′ Czarnecki), Rudnik, Zawadzki (85′ Lechowicz), Fedorowicz, Broniewicz.

PNIÓWEK PAWŁOWICE: Gocyk, Szary, Nowara, Goik, Morcinek (70′ Gaszka), Szatkowski (93′ Habor), Glenc (69′ Szczyrba), Ciuberek (86′ Herasymov), Witkowski, Adamek, Przybyła.