Puchar Świata: KS Nautilus wraca z Olsztyna z medalami

2015-04-16, Autor: mkor, źródło: mat. pras.

W miniony weekend KS Nautilus wziął udział w kolejnej rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach w Olsztynie. Znakomicie spisała się młoda kadra klubu, która kilkukrotnie stawała na podium.

Dwa zwycięstwa podczas zawodów odniosła Aleksandra Kasperek. Triumfowała na dystansie 200m PP z czasem 1:41,89 oraz w wyścigu na dystansie 400m PP z czasem 3:43,29.

Z kolei Zuzanna Rzepka w wyścigu na 50m PW po fantastycznej walce zdobyła srebrny medal z czasem 0:18,99. Jest to tym samym nowy rekord klubu, nie tylko w kategorii C, w której Zuzia startuje, ale również w kategorii B.

W wyścigach na dystansach 50 PP i 100 PP, Zuzia zajęła trzecie miejsce. Należy zaznaczyć, iż w konkurencji 50 PP zawodniczka uzyskała czas 0:20,28 poprawiając jednocześnie swój klubowy rekord.

Bardzo dobre wyniki odnotowała Klaudia Gorys, która rewelacyjnie popłynęła w wyścigach Pucharu Świata. Na dystansie 100m BF z czasem 0:53,65 wywalczyła srebrny krążek, a w wyścigu na 50m BF uzyskała medal z brązowego kruszcu.

Reprezentantki klubu Zuzanna Rzepka, Klaudia Gorys, Oliwia Leoniuk oraz Aleksandra Kasperek po bardzo zaciętej walce zajęły drugą lokatę w sztafecie 4 x 100 PP.

Bardzo dobrze wypadli pozostali nasi zawodnicy, którzy poprawiali swoje rekordy życiowe pod wodą:

Błażej Gałkowski na dystansie 50 m PW - 18,59.
Oliwia Leoniuk na dystansie 100 m PW - 0:46,46.
Jakub Dyrszka na dystansie 100 m PW - 0:38,45.

Należy również przypomnieć, że kadra KS Nautilus w następnym tygodniu wybiera się na kolejną - II Rundę Pucharu Polski w Olecku.