Ręce same składały się do oklasków. JKH rozbił Comarch Cracovię

2015-01-13, Autor: mkor, źrodło: JKH
To był świetny mecz naszych hokeistów. JKH GKS Jastrzębie pokonał Comarch Cracovie 6:2 i jest prawie pewni miejsca na podium po pierwszym etapie sezonu zasadniczego.

Na Jastorze wszystko zaczęło się obiecująco dla gości, którzy od 7. minuty prowadzili. Już jednak dwie minuty później JKH wyrównał za sprawą niezawodnego Macieja Urbanowicza.

Od początku drugiej tercji gospodarze rzucili się nasi zawodnicy i szybko wyszli na prowadzenie. Mecz nabrał jeszcze większych rumieńców. Zespół Kalábera grał szybko i efektownie. Na koniec drugiej tercji było 4:2 dla JKH, a w ostatniej odsłonie nasz zespół zdobył jeszcze dwa gole.

Trzy punkty, które zostały na Jastorze pozwolą jastrzębianom zachować trzecie miejsce w tabeli przed zakończeniem pierwszego etapu sezonu zasadniczego.

> Zobacz fotogalerię zdjęć z meczu

JKH GKS JASTRZĘBIE - COMARCH CRACOVIA 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

0:1
- 06:38 - Marcin Wiśniewski - Marek Wróbel, Maciej Kruczek

1:1 - 08:26 - Maciej Urbanowicz - Mateusz Danieluk
2:1 - 23:41 - Petr Polodna - Artem Bondariev, Mateusz Rompkowski
2:2 - 30:27 - Josef Fojtik - Tomasz Kozłowski
3:2 - 35:39 - Jan Steber - Maciej Urbanowicz, Tomáš Protivný
4:2 - 39:50 - Artem Bondariev - Mateusz Rompkowski (5/4)
5:2 - 49:58 - Jan Steber - Mateusz Danieluk, Maciej Urbanowicz
6:2 - 55:57 - Mateusz Danieluk - Mateusz Bryk, Maciej Urbanowicz

JKH GKS Jastrzębie:
Zabolotny (Odrobny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Polodna - Bryk, Protivný, Urbanowicz, Steber, Danieluk - Górny, Kantor, Kulas, Ł. Nalewajka, Plichta - Pastryk, R. Nalewajka, Przygodzki, Marzec.

Comarch Cracovia: Radziszewski (R. Kowalówka) - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Pasiut - Liotti, Wajda, McCauley, T. Kozłowski, Fojtik - Maciejewski, Kłys, Fraszko, Stoklasa, Kalus - Witowski, Kruczek, Wiśniewski, Wróbel, Kisielewski.

Kary:
8 min - 31 min / Strzały: 34-25 / Widzów: 1 200.

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) - Artur Hyliński, Rafał Noworyta (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Rudolf Roháček (Comarch Cracovia).