Resovia pokonana! Jastrzębianie o krok od brązu

2017-04-18, Autor: gs

Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów toczą pojedynek o trzeci stopień podium PlusLigi. Pierwszy krok w walce o brąz postawili jastrzębianie, wygrywając 3:1 na własnej hali.

Początek meczu był dość wyrównany. Obie ekipy zameldowały się kilkukrotnie w bloku, a siatkarze Resovii dobrze spisywali się w polu serwisowym (10:10). Jastrzębianie odskoczyli rzeszowianom na dwa oczka, jednak rywale szybko doprowadzili do remisu (14:14). Po ataku Macieja Muzaja, gospodarze wyszli na prowadzenie (20:18), po chwili jeszcze skuteczny blok dołożył Lukas Kampa (23:20) i trudną zagrywką zaskoczył przeciwników Salvador Oliva (24:20). Jastrzębianie wygrali tego seta 25:21.

Druga partia rozpoczęła się od świetnej gry w ofensywie Jastrzębskiego Węgla (5:2). W drużynie gości mnożyły się błędy własne (9:5). Piotr Nowakowski postraszył gospodarzy swoją zagrywką, dzięki czemu rzeszowianie zbliżyli się na dwa punkty (9:7), by po chwili doprowadzić do remisu po 11. Błędy nie ominęły także jastrzębian (14:16), a Resovia coraz częściej obijała blok Pomarańczowych (16:19). Końcówka seta zapowiadała się bardzo ciekawie (24:24), ostatecznie ta emocjonująca partia padła łupem gospodarzy 34:32!

W trzecim secie regularność i siłę w zagrywce pokazał Salvador Oliva (7:3). Rzeszowianie nie złożyli jednak broni i walczyli w obronie, zbliżając się do jastrzębian (8:7). W krótkim czasie po ofiarnej grze w defensywie i niezbyt udanych akcjach rywali, gospodarze złapali pięć oczek przewagi (15:10). W tym secie drużyny punkty zdobywały seriami (15:13). Resovia coraz częściej zatrzymywała na siatce Muzaja, ale dobrze w ataku radził sobie Sebastian Schwarz (20:17). Podobnie jak w poprzedniej partii w końcówce mieliśmy remis po 23 i kibiców czekały wielkie emocje. Ostatecznie to rzeszowianie wygrali tego seta i mecz trwał dalej (24:26).

Na początku czwartej partii dobrze funkcjonował jastrzębski blok (5:2), a błędy własne Resovii dały Pomarańczowym solidną przewagę (15:9). Rossard próbował swoją zagrywką odrobić jeszcze straty (21:17), jastrzębianie jednak pewnie kroczyli po zwycięstwo w tym secie 25:21 i w całym meczu 3:1. Taki wynik oznacza, że Jastrzębskiemu Węglowi do brązowego medalu brakuje już tylko dwóch wygranych partii.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:21, 34:32, 24:26, 25:21)

Stan rywalizacji w play off: 1:0

Rewanż w niedzielę o 17:30 w Rzeszowie

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Boruch, Kosok, Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) oraz Schwarz, Sobala

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Perrin, Ivović, Schoeps, Drzyzga, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Dryja, Tichacek, Rossard, Jaeschke, Lemański