Resovia w finale. Pomarańczowym pozostaje walka o brąz

2015-03-21, Autor: mkor, źródło: JW

Jastrzębski Węgiel przegrał kolejny raz 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów i tym samym przegrał walkę o finał mistrzostw Polski.

W pierwszym secie obydwie drużyny często wymieniały się prowadzeniem, a samo spotkanie było dosyć wyrównane. Końcówka należała jednak do rzeszowian, którzy objęli przewagę i mieli nawet setbola, ale ostatecznie wygrali 28 do 26.

Asseco postanowiło podwyższyć tempo w kolejnej partii i szybko osiągnęło kilkupunktową przewagę. Podopieczni Roberto Piazzy nie potrafili odpowiedzieć, jednak rozmiar porażki został zmniejszony dzięki udanym zmianom. (25:18).

Pomarańczowi musieli zaryzykować myśląc o odwróceniu losów spotkania. Ich gra znacznie się poprawiła, w głównej mierze za sprawą świetnie grającego Michała Łaski, który poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa w tej partii do 20.

Rzeszowianie w czwartym secie podnieśli się z kolan i nie zamierzali wypuścić zwycięstwa z rąk. Mimo, że jastrzębianie nie ułatwili im wygranej w tej partii, to i tak wykazali się doświadczeniem w końcówce i jednocześnie awansowali do finału.

Tym samym pomarańczowym pozostała jedynie walka o brązowy medal. Najprawdopodobniej ich rywalem w tym pojedynku będzie PGE Skra Bełchatów, która na obecny moment przegrywa w rywalizacji z Lotosem Trefl Gdańsk.

MVP: Fabian Drzyzga.

Stan rywalizacji w play off (do trzech wygranych): 3-0.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1 (28:26, 25:18, 20:25, 25:23)

Asseco Resovia Rzeszów: Schoeps, Drzyzga, Dryja, Nowakowski, Ivović, Penczev, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Buszek, Holmes, Tichacek, Konarski.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Pajenk, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Czarnowski.