Siatkarki z Jastrzębia lepsze w derbach Śląska

2015-01-24, Autor: mkor, źródło: KS J-B

Siatkarki z Jastrzębia znowu zwyciężyły bez straty seta. Tym razem dokonały tego przeciwko Silesia Volley Mysłowice w derbach Śląska przez co jeszcze bardziej zbliżyły się do fazy play-off

Już od początku KS Jastrzębie-Borynia pokazywało, że znajduję się w dobrej formie. Siatkarki szybko objęły przewagę nad swoimi rywalkami grając skutecznie w bloku, co doprowadziło do wyniku 24:17. Mimo zmarnowania trzech piłek setowych, podopieczne trenera Bodysa wygrały pierwszą partię 25:20.

W drugim secie siatkarki z Mysłowic grały już lepiej, jednakże tego dnia jastrzębianki były zdecydowanie lepsze, o czym świadczyła postawa Marty JędrysikJudyty Gawlak. Końcówka była niemalże lustrzanym odbiciem pierwszego seta i zakończyła się dokładnie takim samym wynikiem.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych i o końcowym wyniku zadecydowały detale. Przy stanie 23:23 punkty zdobywały już tylko gospodynie. Kolejne zwycięstwo oznacza kolejne trzy oczka w tabeli i tym samym siódmą lokatę w tabeli.

KS Jastrzębie-Borynia – Silesia Volley Mysłowice 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

KS Jastrzębie-Borynia: Starzyk-Bonach, Jędrysik, Mitręga, Soja, Osuchowska, Gawlak, Nickowska (libero)