Sukcesy jastrzębskich biegaczy

W trzech startach na otwarcie sezonu lekkoatletycznego w Chorzowie, Bielsku-Białej i Sosnowcu zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie wywalczyli piętnaście wyników w pierwszych trójkach, ustanowili osiem rekordów klubu i dołożyli to tego jeszcze osiem rekordów życiowych.

W Chorzowie Lose Małgorzata ustanowiła na 60m czasem  8.67 nowy rekord klubu w kategorii młodziczek, będąc równocześnie najszybszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej. W tym samym biegu rekord klubu czasem 8.80 w kategorii dzieci starsze ustanowiła Blutko Zuzanna, która również okazała się najszybszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej. W kolejnej serii wystartowała nasz juniorka młodsza Michalak Antonia, która uzyskując na 60m 8.33 pobiła Absolutny Rekord Klubu. Czas, jaki uzyskała Antona był drugim wynikiem dnia.

W Bielsku Antonia Michalak była dwukrotnie druga wśród juniorek młodszych. Antonia odpaliła jak na razie jeden silnik a mimo to ustanowiła fantastyczny rekord klubu i rekord życiowy o ponad 2,5 sek. Wygrywając swoją serię, wywalczyła tym samym kolejny raz drugi wynik wśród dziewcząt 16-17 letnich. W szóstej serii wystartowała Lose Gosia, która wywalczyła trzecie miejsce w swoim biegu z nowym rekordem życiowym 47.76 poprawiając swój wynik o ponad 1,5 sek.

W Sosnowcu Antonia, Zuza jak i Gosia ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe. Jako pierwsza w bloki stanęła Antonia Michalak, która po raz kolejny wygrała swoją serię osiągając 13.15 co pozwoliło zając jej 3 miejsce wśród juniorek młodszych. W piątej serii wystartowała Lose Gosia osiągając rekord życiowy na setkę uzyskując 14.15, ale to nie był optymalny dzień Małgosi. W szóstym biegu startowała Zuza Blutko, która uzyskując czas 14.09 okazała się najszybszą zawodniczką w kategorii dziewcząt starszych do 13 lat. Jest to również rekord życiowy Zuzy. Na 2000m wystartował Włoch Andrzej. Był to najdłuższy dystans, na jakim rywalizowano w tym dniu. Andrzej po raz drugi w karierze na tym dystansie ustanowił Absolutny Rekord Klubu poprawiając o ponad 1,5 sek. swój rekord czasem 5:46.61. Był to piąty wynik dnia. W przedłużonych sprintach Dawid Krakowski mimo lekkich perypetii zdołał ustanowić rekord życiowy 37.35 co pozwoliło zając mu trzecie miejsce wśród juniorów.