Świetne wyniki KS Nautilus na Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach

2015-06-25, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Zawodnicy KS Nautilus wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu w płetwach.

W zawodach wystartowało łącznie 20. najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych: A, B i C.

Amelia Pisarczyk pokazała, że nadal jest bezkonkurencyjna w klasyfikacji juniorek i wygrała tam wszystkie swoje konkurencje w Bi-fins. Bardzo dobrze zaprezentował się również Jakub Dyrszka, który na dystansie 200m po powierzchni z czasem 1.32,96 zajął drugie miejsce, a trzecią lokatą musiał się zadowolić w konkurencjach na 50m pp, 50m pw i 100m pw.

W kategorii juniorów świetnie spisała się Aleksandra Kasperek, która dwukrotnie zdobyła najwyższy stopień podium, raz była druga i raz trzecia. Również Zuzanna Rzepka nie zawiodła i na dystansie 100m pw z czasem 0:43,97 poprawiła rekord klubu, jednocześnie zapewniając sobie możliwość startu w Mistrzostwach Europy w Belgradzie.

Rywalizacja juniorów młodszych należała do Klaudii Gorys, która zapisała na swoje konto dwa złota, cztery srebra oraz cztery brązy. Z kolei będący w świetnej formie Błażej Gałkowski trzykrotnie stanął na drugim miejscu podium, a czterokrotnie na trzecim.

W wyścigach sztafetowych na dystansie 4x100m pp z czasem 3:17,93 dziewczęta w kategorii C poprawiły rekord klubu. W składzie tej sztafety popłynęły: Klaudia Gorys, Martyna Gajór, Julia Oślizło i Zuzanna Rzepka.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0