Świetne wyniki zawodników jastrzębskiego Klubu Biegacza na zawodach w Ostrawie

Na zawodach halowych w Ostrawie wystąpili zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój. Odnotowali tam bardzo dobre rezultaty, wśród których przełamana została bariera 50 sekund w biegu na 400 m oraz pobity został rekord klubu sprzed 19 lat.

Na Halowych Mistrzostwach Śląska w Ostrawie srebrny medal wywalczył w biegu na 300 m juniorów Sebastian Urbanek, ustanawiając Absolutny Halowy Rekord Klubu wynikiem 35.60 s, natomiast brąz zdobyła w biegu juniorek na 600 m Magdalena Gajowy, ustanawiając przy okazji nowy rekord życiowy.

Blisko medalu był młody reprezentant jastrzębskiego Klubu Biegacza Daniel Głuszek, który w biegu na 600 m młodzików zajął wysokie czwarte miejsce tracąc do medalu zaledwie pół sekundy. Daniel poprawił halowy rekord klubu młodzików Sebastiana Urbanka o 0.66 s czasem 1:32.08

Rekordy klubu ustanowiły również Joanna Paraluk w kategorii juniorek młodszych na 300 m, uzyskując 45.48 s, oraz Dominika Szulik w biegu na 600 m w kategorii młodzików z czasem 1:47.66.

Wyniki Halowych Mistrzostw Ślaska Młodzików, Juniorów mł, Juniorów, Seniorów

Medaliści:
2 msc. - 300 m 35.60 - Sebastian Urbanek (juniorzy) - Absolutny Halowy Rekord Klubu

43 msc. - 600 m 1:59.92 - Natalia Sikora - Halowy Rekord Życiowy

To nie koniec rekordowych wyników - na kolejnych zawodach w Ostrawie Sebastian Urbanek pobiegł na 400 m i po raz pierwszy przełamał barierę 50 sekund - z fenomenalnym wynikiem 49.86 s ustanowił Halowy Absolutny Rekord Klubu. Jest to także piąty wynik w całym kraju. Z wyśmienitej strony pokazała się także juniorka młodsza jastrzębskiego Klubu Biegacza - Joanna Paraluk. Utalentowana zawodniczka pobiegła na 200 m i wynikiem 29.13 s wyrównała 19-letni Absolutny Rekord Klubu.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0