Świetny występ Nautilusa w II rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży

Pływacy jastrzębskiego Klubu Sportowego Nautilus wzięli 11 czerwca udział w II rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży, który tym razem odbył się na pływalni Laguna w Jastrzębiu-Zdroju.

W minioną sobotę młodzi zawodnicy spisali się rewelacyjnie i w klasyfikacji drużynowej wygrali zdecydowanie przed drużyną z Czech i Słowacji. Tym samym po II rundzie tym samym Nautilus wyszedł na prowadzenie. Poprawiono także wiele rekordów życiowych, w tym ustanowiono jeden rekord klubu na 50 m BF juniorek w kat. C, a dokonała tego Zuzanna Rzepka z wynikiem 0:22,76 s.

W dodatkowej konkurencji jastrzębscy juniorzy z kat. C również wypadli bardzo przyzwoicie i poprawili Rekord Polski w sztafecie 4x50 m PP z czasem 1:19,67. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli najmłodsi pływacy: Mikołaj Kosmowski, który wygrał wielobój w kat. do 9 lat oraz Wojciech Dziura który był trzeci. Maja Lotko uplasowała się na 2. pozycji, dobrze pływała także Marta Majda.

W kat. E (do 11 lat) bardzo dobrze wypadły dwie zawodniczki Nautilusa - Tatiana OszkielSonia Kiliszewska. W wieloboju, w tej samej kategorii wiekowej chłopców, zwyciężył Jakub Pelaczyk. O dużym pechu może natomiast mówić Jakub Szajter, który miał dyskwalifikację w jednej z konkurencji i ostatecznie w wieloboju wypadł poza podium, mimo wspaniałych dwóch wyników. Dobrze popłynął również Miłosz Mik.

W kat D dużą klasę pokazali Hubert DyrszkaŁukasz Majda. Wśród dziewcząt młode jastrzębianki wypadły rewelacyjnie – wielobój wygrała Wiktoria Oszkiel, a na podium stawały również Magdalena Gorys, Emilia PacynaMarta Dziura.

Kategoria C to absolutna dominacja Zuzanny Rzepki, która wygrała wszystkie trzy konkurencje i jednocześnie poprawiła Rekord Klubu - tym samym pokazała, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Europie, co jest bardzo obiecujące przed najbliższymi Mistrzostwami Świata, na które niebawem pojedzie. Na trzecim miejscu w wieloboju uplasowała się Klaudia Gorys, która dobrze spisała się także w konkurencjach indywidualnych.

Wśród chłopców tej kategorii najlepiej wypadł Krystian Albrecht - zawodnik ten w każdym ze startów poprawiał swoje rekordy życiowe i ostatecznie w wieloboju uplasował się na trzecim miejscu, tuż za rewelacyjnymi Czechami.

Udany start młodych zawodników KS Nautilus Jastrzębie-Zdrój stanowi bardzo dobrą prognozę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów kat. E i D  w Olecku , na które w najbliższy weekend pojadą młodzi zawodnicy.