Szkoda punktu, Jastrzębski po tie-breaku pokonuje AZS

Jastrzębski Węgiel traci jeden punkt - tak trzeba napisać o pojedynku naszego zespołu z AZS-em Częstochowa. Ten mecz powinien zakończyć się pewnym zwycięstwem Łaski i spółki, tymczasem sztuka ta udała się dopiero w pięciu setach.

Szybkie prowadzenie 4:1 na początku meczu uśpiło jastrzębską ekipę. Kolejne punkty zaczęli zdobywać przyjezdni spod Jasnej Góry. W pewnym momencie prowadzili 16:12.

Pierwszy set, nieważne czy zlekceważony przez nasz zespół, został przegrany przez podopiecznych Roberto Piazzy do 23. W kolejnych zespół zareagował tak jak przystało na faworyta. - Mamy lepszy zespół - mówił przed meczem Krzysztof Gierczyński i następne dwie partie wyraźnie to pokazały. Jastrzębski wygrał do 18 i do 11.

Przy stanie 2:1 dla gospodarzy, w czwartym secie nasz zespół miał w pewnym momencie duże problemy z przyjęciem zagrywki. Nie prezentował się też na tyle przekonująco w ataku, by zdominować przeciwnika. To AZS wyszedł na prowadzenie i w końcówce seta dyktował warunki gry. Jastrzębianie zdołali obronić trzy setbole, ale nie zdołali przechylić szali na swoją korzyść. Ulegli do 26. To oznaczało tie-break i... stratę jednego punktu.

W tie-breaku od początku drużyna Piazzy miała inicjatywę. Chociaż goście próbowali zbliżyć się do naszego zespołu, to prowadzenia nie objęli. Jastrzębski wygrał decydującą partię do 13, a cały mecz 3:2.