Udany początek siatkarek przed własnymi kibicami

Siatkarki KS Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna pokonały we własnej hali MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:0. We wszystkich setach przewaga jastrzębskich zawodniczek nie podlegała dyskusji.

W pierwszym secie jastrzębianki wygrały do 17, później do 21 i do 20. Po porażce w Toruniu w pierwszej kolejce, zwycięstwo u siebie bylo tej drużynie bardzo potrzebne. Tym bardziej tak przekonujące.

Po spotkaniu, z przyjmującą Agnieszką Starzyk-Bonach rozmawiała Danuta Jurasz. W wywiadzie dla oficjalnej strony klubu Starzyk-Bonach powiedziała, że nie spodziewała się zwycięstwa w trzech setach. Przyznała też, że pierwszy mecz w Jastrzębiu przyniósł stres, ale była bardzo zadowolona z postawy publiczności. - Frekwencja była dzisiaj wysoka. To było bardzo miłe , że tak nas wspierali. Cudownie kibicowali i bardzo bym chciała im za to podziękować. Mam nadzieję, że na kolejnych spotkaniach będzie ich tyle, ile dziś, albo jeszcze więcej - stwierdziła.

Dziś w Hali Sportowej w Suszcu przy ul. Szkolnej 130 A, siatkarki zmierzą się z Silesią Volley Mysłowice. Będzie to mecz w ramach Pucharu Polski. Początek o godz. 18:00.