Udany Wielki Czwartek przy Harcerskiej. GKS pokonał Kotwicę (3:1)

2024-04-02, Autor: KB

W meczu 26. kolejki II Ligi GKS Jastrzębie podejmował Kotwicę Kołobrzeg, drużynę z czołówki tabeli.

W meczu pomiędzy GKS Jastrzębie a Kotwicą Kołobrzeg, to drużyna GKS-u odniosła zasłużone zwycięstwo 3:1. Spotkanie rozpoczęło się zaciętą walką na środku boiska, jednak brakowało konkretnych sytuacji pod obiema bramkami. Pierwsze emocje pojawiły się w 32. minucie, kiedy to po błędzie obrony Kotwicy, sędzia podyktował rzut karny dla GKS, który pewnie wykorzystał Michał Bednarski. Kilka minut później, znów po faulu na zawodniku GKS, Bednarski nie dał szans bramkarzowi rywali i podwyższył prowadzenie jastrzębskiej drużyny.

Po przerwie Kotwica próbowała odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Udało im się zmniejszyć straty po kolejnym rzucie karnym, który pewnie wykorzystał Jonathan Junior. Jednakże, mimo prób Kotwicy, to GKS kontrolował przebieg gry. Gospodarze dodatkowo zyskali przewagę liczebną na boisku po dwóch czerwonych kartkach dla graczy Kotwicy w końcówce meczu.

W ostatnich minutach spotkania, GKS wykorzystał kontrę, której efektem było trafienie Farida Ali, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1 dla naszej drużyny. To bardzo ważne zwycięstwo dla GKS Jastrzębie, które po raz pierwszy w tym roku zainkasowało trzy punkty u siebie.