Udany występ zawodników KS Nautilus na pływackich zawodach w Poznaniu. Padł rekord Polski

2016-01-26, Autor: ps, źródło: KS Nautilus
Reprezentanci Klubu Sportowego Nautilus dniach 23-24 stycznia wzięli udział w pierwszej rundzie Pucharu Świata w Poznaniu. Padło wiele rekordów, zarówno życiowych, klubowych, jak i rekord Polski.

W I bloku jastrzębska zawodniczka - Zuzanna Rzepka, po fascynującej walce zdobyła srebrny medal przegrywając jedynie o jedną setną sekundy i ustanawiając nowy rekord klubu 18:64 s.

Nieźle wypadli również juniorzy Nautilusa w konkurencji 50 m PW – Błażej Gałkowski z czasem 17:94 ulokował się na miejscu 9., tuż za nim z czasem 18:43 na miejscu 11. był Bartłomiej Giba.

Jeszcze lepiej poszło jastrzębianom w II bloku, gdzie Zuzanna Rzepka na dystansie 100 m PW, po bardzo zaciętej rywalizacji, z czasem 41:78 zdobyła pierwsze miejsce ustanawiając nowy rekord Polski, jednocześnie uzyskując minimum do Reprezentacji Polski.

Na tym samym dystansie Bartłomiej Giba zdobył brązowy medal z czasem 42:46, a na duże słowa uznania zasługuje jeden z juniorów – Krystian Albrecht, który otarł się o podium, uzyskując czas 42:96.

W kolejnym starcie Amelia Pisarczyk na dystansie 50 m BF z czasem 22:96 zdobyła srebrny medal, przegrywając jedynie z rekordzistką świata, co bardzo dobrze rokuje na dalsze starty w tych zawodach.

Rafał Granat w wyścigu na 50 BF poprawił swój rekord życiowy z czasem 23:92, natomiast najmłodszy zawodnik KS Nautilus – Hubert Dyrszka, na dystansie 100 m PW z czasem 48:68 zajął 8. lokatę. Pozostali jastrzębscy zawodnicy spisali się również dobrze, w wielu przypadkach poprawiając swoje rekordy życiowe.

W drugim dniu zawodów ponownie wspaniale wypadła Zuzanna Rzepka, która na dystansie 50 m PP wywalczyła srebrny medal z czasem 0:19,89.

Dziewczęta dobrze popłynęły również na dystansie 100 m BF. W kategorii seniorek Amelia Pisarczyk była czwarta, w kategorii juniorek na 4. miejscu uplasowała się Klaudia Gorys, całkiem przyzwoicie zaprezentowały się także najmłodsze zawodniczki jastrzębskiego klubu - Martyna Gajór Stefania Kliszewska.

Rekord życiowy na dystansie 100 m PP ustanowił Jakub Kosmowski, a na tym samym dystansie Krystian Albrecht zdobył 8. miejsce z czasem 0:43,42.

Na zakończenie zawodów medale brązowe wywalczyły sztafety na dystansie 4×100 m PP - zarówno wśród juniorów (Krystian Albrecht, Bartłomiej Giba, Jakub Kosmowski i Błażej Gałkowski), jak i juniorek (Zuzanna Rzepka, Stefania Kiliszewska, Martyna Gajór, Klaudia Gorys). W klasyfikacji generalnej juniorki Nautilusa uplasowały się na 3. pozycji.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0