Ważne zwycięstwo GKS-u 1962 Jastrzębie. Grały również kluby niższych lig

GKS 1962 Jastrzębie w minionym tygodniu rozegrał dwa ligowe spotkania, w tym jedno zaległe, w których udało się jastrzębianom wywalczyć trzy punkty i wyjść ze strefy spadkowej.

3 maja w zaległym spotkaniu III ligi opolsko-śląskiej GKS 1962 Jastrzębie przegrał 0:1 ze Stalą Bielsko-Biała. W miniony weekend jastrzębianie grali kolejny ligowy mecz. Rywalem GKS-u 1962 w 25. kolejce była wyżej notowana w tabeli drużyna Skry Częstochowa.

Pierwsze kilkanaście minut meczu było dość wyrównane. Zarówno gospodarze, jak i goście, kilkukrotnie przeprowadzili składne akcje, jednak żadna nie zakończyła się umieszczeniem piłki w siatce.  W 33. minucie sprytem w polu karnym gospodarzy wykazał się Wojciech Caniboł, który dał się sfaulować. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł sam poszkodowany, i pewnym, mocnym strzałem wyprowadził jastrzębski zespół na prowadzenie. W 41. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Przed polem karnym faulowany był jeden z zawodników Skry i do piłki podszedł Dawid Witkowski, który precyzyjnym strzałem w okienko bramki Grzegorza Drazika zdobył wyrównującego gola i pierwsza połowa gry zakończyła się wynikiem remisowym.

Druga połowa rozpoczęła się od wymuszonej zmiany w zespole gości. Z urazem z boiska zszedł Piotr Pacholski, którego zastąpił Dawid Łyżwa. Jastrzębski zespół cały czas przeważał i w pierwszym kwadransie gra toczyła się w większości na połowie Skry. W 59. minucie jastrzębianie ponownie wyszli na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkowywał Damian Zajączkowski, piłka przeszła wzdłuż bramki, a na długim słupku niepilnowany był Wojciech Caniboł, który strzałem szczupakiem z najbliższej odległości zdobył bramkę. Gospodarze po stracie bramki odważniej zaatakowali, jednak nie udało im się odrobić strat i po dobrym meczu GKS 1962 wywiózł z trudnego terenu w Częstochowie trzy punkty.

Skra Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (1:1)
Bramki:
0:1 - Wojciech Caniboł (33 min., rz.k.)
1:1 - Dawid Witkowski (41 min.)
1:2 - Wojciech Caniboł (59 min.)

Skład GKS-u 1962 Jastrzębie
: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski (48. Dawid Łyżwa), Kamil Szymura, Damian Zajączkowski (75. Tomasz Kocerba), Farid Ali, Tomasz Musioł (89. Kamil Gorzała), Damian Tront, Dawid Weis (72. Dominik Szczęch), Wojciech Caniboł, Kamil Jadach.

W miniony weekend grały również inne jastrzębskie kluby. IV-ligowa Granica Ruptawa, która świetnie spisuje się w rundzie wiosennej, zdołała zremisować na trudnym terenie z liderem Unią Turza Śląska 2:2. Dobra dyspozycja na wiosnę spowodowała, iż jastrzębski klub zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. A-klasowy Zryw Bzie zremisował bezbramkowo w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Boguszowice.