Ważne zwycięstwo hokeistów

2015-01-28, Autor: mkor, źródło: JKH

W niedzielny wieczór na lodowisku przy ulicy Leśnej kolejny raz nie zabrakło emocji. Drużyna Róberta Kalábera pokonała GKS Tychy po decydującej bramce w końcówce trzeciej tercji (4:2). Na stadionie pojawiła się pani prezydent, Anna Hetman.

Początek meczu był niezwykle intensywny, a kibice z uwagą oglądali poczynania na lodzie. Jako pierwsi gola zdobyli goście, a jego autorem był Kacper Guzik, który wykorzystał kontrę swojego zespołu. Niewiele później był już remis za sprawą Leszka Laszkiewicza. Jastrzębianie ruszyli za ciosem i już w 11. minucie prowadzili, na listę strzelców kolejny raz wpisał się Laszka.

Druga tercja była równie emocjonująca jak pierwsza. Krążek momentalnie przenosił się z jednej bramki pod drugą. W 29. minucie gumę w bramce tyszan umieścił Maciej Urbanowicz. Zrobił to jednak celowo łyżwą, co jest niezgodne z przepisami, więc gola nie uznano.

Ostatnie 20 minut zapowiadało się bardzo ciekawie. Już w 49. minucie Richard Bordowski podwyższył prowadzenie jastrzębian na 3:1. W momencie gdy wydawało się, że jest już po meczu, Marcin Kolusz wlał nadzieję w swoją drużynę trafiając na 3:2. Goście podjęli ryzyko i ściągnęli bramkarza do boxu, co bardzo szybko wykorzystał Petr Polodna. JKH ma już tyle samo punktów co prowadzący w tabeli zespół z Sanoka, ale ma gorszy bilans bramek w bezpośrednich spotkaniach. Co ciekawe już w piątek czeka ich mecz właśnie z podopiecznymi Miroslava Fryčera i szansa na pierwsze miejsce w tabeli.

JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS TYCHY 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

0:1 - 06:19 - Kacper Guzik - Jarosław Rzeszutko

1:1 - 08:07 - Leszek Laszkiewicz - Roman Němeček, Mateusz Rompkowski (5/4)

2:1 - 10:48 - Leszek Laszkiewicz - Mateusz Rompkowski, Roman Němeček (5/4)

3:1 - 48:58 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz

3:2 - 54:29 - Marcin Kolusz - Nicolas Besch, Maxim Kartoshkin (5/4)

4:2 - 55:27 - Petr Polodna - Mateusz Rompkowski (4/5, do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Marzec - Górny, Aleksyuk, Kulas, Bondariev, R. Nalewajka - Pastryk, Kantor, Przygodzki, Plichta, Świerski.

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Pociecha, Galant, Bagiński, Woźnica - Besch, Wanacki, Kolusz, Kartoshkin, Kogut - Mojžíš, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Guzik oraz Różycki, Majoch, Jeziorski.

Kary: 40 min - 16 min / Strzały: 34-28 / Widzów: 1 400.
Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) - Maciej Byczkowski, Marek Syniawa (liniowi).

Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jiří Šejba (GKS Tychy).